| RoooneyThePuf a întrebat:

Stiti vreo metoda prin care se poate curata oja de pe unghii? Am ramas fara acetona...si vreau sa mi le curat cumva. Dar fara sa merg la magazin.Se poate? Pt. cea mai buna metoda funda.Ms.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt lucruri care se pot face si care nu se pot face! Acesta este unul care nu se poate face fara acetona sau diluant, cu toate funditele si mama funditelor! Poate sa le razi cu o lama, dar ti-ai distruge unghiile pentru 1 leu sau 5 minute cat dureaza sa cumperi acetona!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Aoleu laughing Cu unghia... dai pâna trece(dar mai bine mergi la magazin)

| AlexBitza a răspuns:

Merge cu diluant, cat de bine e sa te dai nu stiu dar sigur merge. sau benzina cred.

| ♥ Sorina a răspuns:

Cu spirt. dar o sa dureze ceva.si sa freci bine...sau roga pe cineva sa mearga sa-ti cumpere.happy

| andraspune a răspuns:

Foloseste spirtul.mai putin folositor decat acetona dar macar se iawinking