| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca asta nu este o intrebare, dar simt nevoia sa ma auda/inteleaga cineva, sa stau cu cineva de vorba, de o lunga vreme sunt foarte trist, nu am prieteni, nimic nu imi merge bine, sunt foarte timid, am 17 ani si inca nu am avut nici o prietena(nu sunt urat sau ceva de genu dar pur si simplu cand intru in vorba cu o fata ma pierd, nu stiu ce sa spun), am devenit foarte inchis in mine, stiu ca imi fac singur rau dar nu stiu ce sa fac, stau toata ziua in casa, toata lumea ma ignora, cand ma uit pe strada si vad cupluri fericite care sa inbratiseaza ma intristez mai tare si imi dispare pofta de viata, chiar nu stiu ce sa ma fac. am ajuns la concluzia care viata mi se pare de **** si foarte trista.

Răspuns Câştigător
| nowar a răspuns:

Viata nu e asa doar pentru ca tu treci printr-o perioada mai trista din adolescenta ta. Sunt putini oamenii care se imprietenesc dintr-o data cu tine si te baga in seama pentru ca sunt atrasi de tine si chiar vor sa te cunoasca, majoritatea o fac din interes ca sa obtina ceva de la tine. Asa ca, nu astepta ca cineva sa vina la tine si sa-ti spuna : hei! vreau sa fim prieteni. La inceput trebuie sa faci un mic efort, incearca cu un coleg sau o colega cu care te intelegi mai bine sa comunici, asa poate iti va face cunostinta si cu alte persoane daca iesiti mai des. Te cred ca e oribil cand nu ai cu cine sa iti impartasesti gandurile, dar nu vei putea trai singur toata viata, pentru ca fara sa vrei ai de a face cu alti oameni.

2 răspunsuri:
| abcde12345 a răspuns:

Https://www.youtube.com/user/StudioB2kBS
Canalul asta o sa te ajute foarte mult:)
Gandeste pozitiv, daruieste iubire in jur si asta o sa primesti.
Mult succes!

| ElenaSA a răspuns:

Incearca sa iesi afa, contacteaza cunoscutii, colegii si petrece timp cu ei. Daca stai in casa nu ai sanse sa cunosti fete si te enervezi singur.