| デイダラくん a întrebat:

Stiu ca cei care vor citi intrebarea vor zice ca sunt cam nesimtita, dar am o mare problema:
In camera mea se afla la intrare usi pliant(perete format din usi pliante), iar in camera mea se afla aparatul de aer conditionar...si sunt fortata sa tin usile deschise ca aparatul de aer conditionar sa vina si in restul casei, nu pot avea intimitate, nu pot sa fac nimic, toata lumea intra inauntru fara sa se simta... m-am gandit sa fug de acasa, dar nu as avea camera mea; ce pot face? ai mei nu ma inteleg deloc, ma iubesc, imi fac toate voile dar ma cred un cpil si imi trateaza camera ca pe sufragerie; numai suport. voi ma puteti ajuta nu. i asa? va rogsad

Răspuns Câştigător
| babyblue_8588 a răspuns:

In primul rand de ce sa pari nesimtita?straight face doamne fereshte! pai ce sa zic.incearca sa vorbesti cu ei sa le zici"uite mama, tata am si eu o varsta, am si eu nevoile mele, si ii zici direct. tata tie ti-ar place sa treci intr-o zi sa ma vezi dezbracata in camera?"dra.cu ai sh u o varsta. ei ar trebui sa se simta sa-ti acorde putina intimitate.tre sa fi cu tupeu daca nu merge cu vorba buna! sau sa-i zici macar mamei tale, "uite mah mama sunt si eu destul de mare, vreau si eu putina intimitate ca altfel ma dezbrac de tot in fata voastra si am rezolvat treaba daca va bagati peste tot' si gata... ori iti da intimitate ori te porti urat! hai fata ca or sa inteleaga ce dra.cu doar nu le-o place sa umbli dezbracata prin casa:*:*:*puuuuuup:*:*:* >big grin

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa mai monteze inca un aparat in sufragerie.

| Deiiu26 a răspuns:

Pai ai doua variante: 1. spune-le parintilor tai despre problema ta si poate vor intelege. 2.parinti tai sa monteze un aer conditionat in sufragerie