| Maria_2954 a întrebat:

Stiu ca doar aici voi gasi un raspuns.Am un laptop Asus K50AB si am o nelamurire! Eu pana acum nu l-am tinut niciodata in priza in permanenta.Il am de 4 luni adica din martie si de fiecare data cand se gata bateria il bagam la incarcat, cand arata full il scoteam.Este bine asa sau trebuie sa il tin in priza? Nu ma prea pricep! happy Si inca ceva:d pe care trebuie sa fie bifat? Pe Balanced, Power Saver sau High Performance?

3 răspunsuri:
| Anemona a răspuns:

Buna si eu am laptop dar uite eu il am de vreo 7 luni. nu il brusca prea mult mai bine e de preferat sa il tii in continu pentru ca se slabeste mufa incarcatorului daca nu si se rupe. iar un incarcator singur e vreun milion.cat despre cealalta chestie eu zic sa il tii pe Balanced pentru ca merge si destul de bine si nici nu consuma exagerat:*sper ca ti-am fost de ajutor

Ps:imi place poza cu Cristian Chavez de la avut tau.si mie mi-au placut Rbd ma bucur sa intalnesc fani:X:*

| resp3ct a răspuns:

Daca il incarci si il scoti din priza sau il tii in priza mereu tot acolo ajungi (la 10 minute de baterie).
Nu stiu cum ai putut rezista 4 luni asa.
Cum doresti tu, Power Saver consuma putin si merge greu
Balanced ar fi sa mearga normal si sa consume normal si High Performance daca te joci sau te uiti la filme (sa mearga repede). Eu il tin pe High Performance tot timpul big grin.

| kcara a răspuns:

Salut, uite am gasit un raspuns care cred ca o sa iti raspunda al toate intrebarile tale.

http://laptopulmeu.net/2010/formatarea-laptopului/