| anonim_4396 a întrebat:

Strainii mananca doua feluri la o masa sau e un obicei romanesc?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate in europa de est e felu 1 si 2 in rest fiecare ce prinde pe la fast food

| helloitsme15 a răspuns:

Cu siguranta nu. Gândește te la asiatici cat sunt de slabi. Mai ales in China, Japonia. Acum contează si de meniul pe care il au. In tarile enumerate se manca mult peste, orez, fructe de mare. Pe cand in SUA bombe calorice. Bacon, multe prajeli, vita, clatite. Am văzut o comparatie cu meniul din US si UK de la Mc Donald's. Sa vezi ca inseamna la ei băutura medie si mare. La noi porcul e nelipsit. Poti sa vezi o hartă in care sunt ilustrate BMI urile (IMC in română)
medii din fiecare tara