| anonim_4396 a întrebat:

Sufar! eu iubesc o urata :/ acum 3 ani am fost impreuna si ne-am despartit fara sa ne spunem unul altuia ca punem punct. Ei bine timpul a trecut eu m-am combinat cu una mai buna si la un moment dat nu a mai mers relatia si ne-am despartit dar eu in loc sa ma gandesc la ea m-am gandit la urata mea mica.
Eu asa am considerat'o prima oara urata dar dupa uite ca urata aia mi-a ajuns la inima fara voia mea.

In 3 ani am avut relatii de m-am saturat si s-a intamplat la fel tot cu gandul la ea. Acum la fel de urata e laughing doar ca s-a apucat de fumat si baut. Naspa ce sa zic, pe atunci ea era inebunita dupa mine era fata in care pute-ai sa ai incredere, ii spune-am toate ofurile, era intelegatoare, iubitoare frumoasa si sunt multe dar daca le spun acum ce o sa mai fac cand ajung sa vorbesc cu ea laughing, eu o iube-am doar ca imi era teama sa-i spun. Acum de curand eu m-am intalinit iar cu ea si m-a luat in brate fara un motiv anume si imi dadea' apropouri despre relatia de acum 3 ani si eu eram nostalgic, dintr-o data am vazut-o' ca se urca pe altu, stau prost cu nervi si normal ca m-am sarit din fire si nu stiu ce vrea ea, eu vreau iubirea care era intre noi. Vreau sa ma impac cu ea dar nu stiu daca ma fac de rahat in fata ei daca nu se intampla asta nu am cum sa o uit pentru ca trecutul este in prezent cand vine vorba de noi. Sta in acelasi oras cu mine asta e si mai naspa poate as fi putut uitat-o dar orice imi reaminteste de ea TOT! da mi-am dorit sa renunt la noi si dupa o saptamana sau o luna sau o ora sau un minut sau o secunda iar mi-a venit in minte EA. Ajutati-ma cu sfaturi poate reusesc sa uit de ea daca nu pot sa ma impac. Sufar de 3 ani si cred ca o sa mai sufar inaca 100 de ani dar pur si simplu "lumea se schimba ea inceraca sa treaca peste ce a fost s fodt iar eu o sa gagesc alta persoana care sa-mi puna capac la tot" asta mi-a spus un pshiholog, eu am ramas la fel insa nu stiu daca ne mai potrivim oricum asta am pus in practica si nu stiu cum din nou ea. Sunt timid de fel cand vine vorba de ea iar eu nu sunt asa doar ca ea ma linisteste se uita fix in ochii mei si gata happy. Dupa ce vad ca ma ignorora si in loc sa stea pur si simplu sa-si vada de treaba ea incerarca sa ma faca gelos, si reactionez cu nervi.Am vomitat de nervi aseara pentru ca ea ma ia in brate si dupa se duce la altul si il ia in brate sau il saruta pe unul si pe altul si dupa se uita fix in ochii mei.Ei bine ea a vazut ca am ceva si a venit la mine si ma intreba ce am dar nu i-am raspuns. Da cu gandul la ea si nervi pe care i-am avut mi-am varsat nervi pe altcineva dar asta nu conteaza. Help vreau ceva orice nu mai suport nu mananc, nu am nopti dormite, ma cert cu toti de 3 ani, nu am zile frumoase chiar daca am luat sala pentru carnetul de conducere toti se bucurau dar eu pur si simplu am stat :/. Nu mai vreau zile rele imi doresc zile frumoase fara ca ea sa ma faca sa fiu gelos fara ca eu sa ma gandesc la ea. Timpul nu le rezolva dar nici o alta fata cum spun altii. Ea urata mea mica pur si simplu ma marcat pe viata, nu stiu nu a fost o relatie a fost o poveste si orice melodie pe care am ascultat cu ea mi-a ramas in minte ca sunt ale noastre dar nu stiu ce sa mai fac sufar mult nu gluma. Incearca sa ma faca gelos, ok reuseste dar ce castiga?, nu pot sa inteleg nu are ce sa castige ma face pe mine sa sufar si ce rezolva dupa pleaca si ea in casa si face acelasi lucru?, o cunosc foarte bine mult prea bine si stiu ca asta face eu acum ma gandesc la ea si ea la mine stiu asta. Va rog vreau sa fiu iar eu baiatul vesel, nebun, plin de viata, glumet, in pas cu moda, sa ma simt din nou eu, nu ca acum. Asta e un scurt metraj din toata suferinta pe care o am si totusi nu cred ca "sertarul" din mine va fi deschis de alta fata. Nu este prima iubire dar aceasta poveste ma marcat destul de rau. Toata lumea imi spune ca isi doreste un baiat atat de cuminte ca mine, nu beau, nu fumez, nu fur, de la 16 mucesc ca ospatar oricum aceste amanunte nu conteaza, ea e inca la scoala 16 ani eu 18 si eu sufar dupa ea singurul lucru pe care mi-l doresc e ea si mi-ar face placere sa citesc gandurile ei doar ale ei atat. Nu mai pot credeti-ma sufar foarte mult cred sau sigur sunt intr-o despresie de 3 ani si cateva luni si nu imi revin nimeni nu ma schimbat si am intalnit bunaciuni de iti era pur si simplu mila sa le atingi ei bine eu am avut parte de ele fata de altii care incercau sa stea macar de vorba cu ea dar sincer tot ea era in "sertarasul" meu. State-am si ma uitam la stele si ascultam o melodie iar ea ma intreba ce parere am despre ea si nu ii raspunde-am si face-a un botic frumos foc happy asta imi placea la ea cand era suparata si de multe ori imi spune-a cand ma vedea cu vreo' fata " vezi ca-ti vine prietena " pe un ton pe care nu poti sa-ti imaginezi laughingsi cu un zambet arogant spre ea, de mai multe ori s-a intamplat sa ma invite la o plimbare in loc sa fac eu asta, ma trezeam cu ea la poarta, pe altii se supara foarte repede cu o singura exceptie EU happy. Nu au fost de acord matusa si bunica sa dar tot ne ascunde-am la colturile drumurilor si ne intalne-am, tin minte ca trecea un vecin de al meu si intreba ce fac iar ea raspundea in locul meu "stau cu iubita" iar eu ma uitam la ea si..., bunica si matusa au crezut ca daca sunt "tigan" nu am suflet pacat ei nu au stiut ca sunt ungur laughing, ne jucam sticluta afara state-am de multe ori pana la 12 -1 noapte afara pentru ca buncii o sunau sa intre in casa si dupa ce intara in casa iesea la balcon si tot state-am de vorba si era frumos ce sa zic, de cate ori treceam pe langa casa ei ea ma vedea si ma saluta zambind, eu incerc sa am grija de ea dar fara sa vada ea nu stiu daca si ea face acelasi lucru dar tin minte acum un an eram suparat iar ea statea cu cineva anume si stie ca ma gadil repede si ea ma gadila si m-a intrebat ce am si ca de obicei nu am spus nimic, am vazut pana acum multe femei, fete frumoase mult mai frumoase dar Ea este a mea, acum vad ca altii fac misto' de ea si ma aptin sa nu reactionez urat, eu atunci o iube-am fara sa ii spun iar eu cred ca ea nu avea o parere buna despre asta, sunt multe de povestit foarte multe dar asta e ceva mai esential. Vreau de fapt imi doresc sa fim din nou impreuna si sa ii spun pana la urma ca o IUBESC si nu sa o fac pe ea geloasa sau invers. Nu conteaza varsta sunt 2 ani diferenta nu imi pasa sincer nici de bunica si matusa ei nu imi pasa doar de ea imi pasa sper ca intr-o zi sa vada acest mesaj sau acest strigat de ajutor pentru ca pur si simplu nu mai stiu ce sa fac ea mi-a pus capac. M-am blocat si niciodata nu am patit asta. Eu stiu ce inseamna sa pleci de la un nivel la care nici nu va ganditi ca ar exista si acum cu ajutorul lui Dumnezeu am camera mea am masina mea si leptopul luat de mine laughing. Am trcut prin prea multe ca sa ma blochez la la ea vreau dar imi e teama ca ma respinge iar eu stau si imi plang de mila cine stie cati ani de acum inainte. Iubirea e naspa laughing.Nu stiu daca ea ma mai iubeste sau macar simte ceva pentru mine. E foarte ciudat sa te indrogastesti dar e mai rau sa pierzi persoana iubita este exact ca o durere de masea te ia prin surprindere si de durere scapi foarte greu. Daca nu reusesc nimic si nu o sa pot sa iti arat iubirea fata de tine SPER SA VEZI ACEST MESAJ STIU CA AM MAI SPUS ASTA DAR TE IUBESC! HELP FUNDA!

8 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hello.

O sa incerc sa iau lucrurile pe rand.

★In primul rand este aproape imposibil sa-ti vada aceasta intrebare.
★Nu ai mai fost cu acea fata 3 ani. Frate, sincer, intai si intai vorbeste cu ea calumea caci in 3 ani se schimba multe lucruri. Eu am avut prieteni pe care peste 3 ani nici nu ii mai suportam, atat de rau se schimbasera.

★Te gandesti la ea pentru ca nu ai fost niciodata in stare sa treci mai departe.
Gandeste-te! Esti gelos dar de ce?
Fata nu mai este cu tine.
Frate, nu te supara dar in urma cu 3 ani tu erai in friendzone din ce spui pe aici...

Daca mai tii la ea atunci du-te si spune-i. Nu are rost sa stai pe TPU caci nu are cum sa-ti vada acest mesaj.

Apropo, esti extrem de posesiv.
Succes!

| Balanica12 a răspuns (pentru RainmakerX):

Frate nu stiu eu am incercat sa gasesc o modalitate sa ma descarc si eu zic ca am gasit un site bun altfel nu o faceam eu am stat putin si m-am gandit si vreau sa ii arat asta si sa mai fac un video sa-i daruiesc un lantic sau ceva si dupa fiecare isi vede de viata nu mai vreau sa o fac sa sufere sau sa patesc eu asta. ce parere ai?

| RainmakerX a răspuns (pentru Balanica12):

Eu cred ca e okay... Ai idei destul de bune si se vede ca tii la ea.
Succes man!

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Wow,ce emotionant. Orice fumezi acolo, inceteaza, iti face rau. Dupa primele 5 randuri din textul asta am tras si concluziile.

1.Sa nu ii zici nimic, dar chiar nimic in scris. Poate ca e betiva, dar nu cred ca e si proasta.

2.Scurteaza basmul, aberezi.

3.Iti dai seama ce de p*l@ a luat printesa ta in 3 ani daca a ajuns asa distrusa? laughing Au trecut mai multi barbati prin ea decat tiruri prin vama laughing

Aa, da, era sa uit.Zic sa te documentezi legat de bts-uri, in caz ca va impacati.La bautura nu se stie cu cine umbla.

| Balanica12 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Frate nu pot sa zic ca bea mereu bea doar la ocazii speciale asta fac si eu dar pur si simplu ea nu era asa si cred ca eu sunt inca indrogostit de ea care era atunci, oricum stiu ca a luat multa p@la dar asta e nu inseamna ca nu mai poate fi ceva intrea ea si altcineva nu?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Balanica12):

Aaa,ba da, poate sa fie ca doar e om si are sentimente.Problema se pune altfel aici.Calul invatat la morcovi se dezvata greu, daca intelegi ce zic.Nu cumva sa te trezesti dupa aia ca nu e decat frumusetea de ea. Oricum, treaba ta, tu vei trage atat beneficiile cat si problemele din toate astea.

| Balanica12 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Si atunci ce sa fac?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Balanica12):

Sa faci ce simti si sa inveti din greseli.Ce sfaturi crezi tu ca pot eu sa iti dau fara sa o cunosc? Trebuie sa apreciezi singur daca e buna sau nu. Daca o vreo doar pentru o noapte de sex, e ok si asa, pui un prezervativ, doua, noua si gata.Dar pe termen lung trebuie sa fie o femeie de incredere.