| Adrian_Cristea_1995 a întrebat:

Sunt a 9-a si as vrea sa ma mut de pe mate-info intensiv info pe mate info in acelasi liceu si mai sunt si locuri in acea clasa, ma pot muta in timpul scolii? Sau trebuie sa astept pana dupa primul semestru sau chiar pana urmatoru an?

3 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Te poti muta doar in timpul vacantei intersemestriale sau in timpul vacantei de vara. Daca media de admitere este mai mare decat a ultimului din respectiva clasa, te poti muta din semestrul al doilea. Altfel, te muti de la vara ( cu conditia ca media ta generala din clasa a 9a sa fie mai mare decat a ultimului din respectiva clasa ).

| Clytia a răspuns:

Te poți muta din semestrul al doilea.

| Patronu1 a răspuns:

Cel mai devreme poți peste un semestru, în vacanta dintre semestre, mai ales dacă spui ca mai sunt și locuri libere. Bafta!