| mezeicristina33 a întrebat:

Sunt adoptata si vreau sa mi aflu parintii naturali si daca am frati, surori unde stau daca traiesc sau nu? dar nu stiu cum si ce sa fac? Imi doresc foarte mult sa i cunosc ce pot face? ajuta ti ma va rog frumos! funda! multe raspunsuir va rog sa nu va bateti joc!

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Mi se pare normal sa vrei sa stii. Cred ca parintii tai sunt cei mai in masura sa te ajute. Poate o mai stiu pe asistenta sau doctorii ce au ajutat la nasterea ta, si te pot indruma catre femeia ce ti-a dat viata. E bine sa gasesti pentru ea iertare in sufletul tau, sa nu ai ura, pentru ca tot tie iti faci rau. Sa-i multumesti lui D-zeu ca ti-a dat o familie care te iubeste si te-a crescut frumos. Multa bafta!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vorbeste cu parintii tai adoptivi pentru asta.
Poate vor gasi ei o solutie.

| NAT0 a răspuns:

Măăă, ce aiurea este, probabil, nu știu cum e, îmi dau și eu cu părerea.laughing
Din moment ce te-au lăsat, nu te-au vrut. O să-ți vină cu scuze expirate că nu au avut cu ce te crește, bla bla bla.
„O mamă care-și iubeșe copilul, îl păstreză și îl crește cum știe ea mai bine." csf acum.

| mezeicristina33 explică (pentru NAT0):

Eu vr doar sa mi vad frati sau surorile speram sa ma ajuti!?crying

Răspuns utilizator avertizat
| Thisisnotme a răspuns:

Nu prea stiu daca e o idee buna...adica tu ti-ai pus vreodata intrebarea:''De ce te-au dat spre adoptie?".In caz ca esti minora poti sa vorbesti cu parintii tai adoptivi si sa le ceri raspunsuri sau sa se documenteze despre parintii tai bilogici la casa de copii de unde te-au luat. Daca esti major/a te poti duce chiar tu sa te documenetezi