| litere123 a întrebat:

Sunt așa obsedată de greutatea mea, încât am ajuns să mă critic când pun un singur dumicat de pâine în gură. Am în jur de 55 de kg și mă descurajez încontinuu. Voi sunteți mulțumiți de greutatea voastră?

Răspuns Câştigător
| comyne a răspuns:

Nu trebuie sa te critici. Nu ar trebui sa te intereseze kilogramele tale daca tie iti place si te simti bine in corpul tau.
Atat de multe personalitati incurajeaza oamenii sa se iubeasca pe ei insisi si sa nu le mai pese de cum arata.

Si eu am avut o perioada in care ma lasam descurajata din cauza oamenilor care imi spunea ca sunt grasa sau lucruri de genul. Dupa am descoperit o trupa de fete care cantau despre cum ar trebui sa iubesti felul cum arati si am descoperit tot mai multi oameni asemanatori si am inteles ca nu conteaza parerile negative. Gandeste-te ca unui agresor ii ia mai putin de 5 secunde sa insulte pe cineva iar apoi acea persoana isi va petrece tot restul vietii incercand sa inteleaga cu ce a gresit.

Trupa se numeste Little Mix ca veni vorba. Daca simti ca ai nevoie de putina "incurajare" iti recomand piesa asta https://www.youtube.com/watch?v=DlsD_cifOsk
Pana la urma incerc sa sprijn persoanele care m-au sprijint :))

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar înălțime ai, sau numai greutate?

| Donsavas a răspuns:

Anorexia e o boala serioasă și se trateaza! Nu ti deregla metabolismul!

| litere123 explică:

1,66 înălțime

| corbulalbrosu a răspuns (pentru litere123):

Greutatea de 55 kg la inaltimea de 166 cm reprezinta greutatea IDEALA. Sanatate!