| MesterZaicik a întrebat:

Sunt baiat si sunt intr-o relatie cu o fata, 2 luni si in pic.Asadar, in ultimul timp de abia imi raspunde la mesaje si la acelea de noapte buna cu toate la Instagram poti vedea cand oamenii dau like si cacaturi din astea si faza e ca vad ca online ca da like, dar sa imi raspunda la un scurt mesaj nu poate si raspunde greu comparativ alta data in 5 minute.De asemenea la scoala ne imbratisam sa vreau sa spun ceva si baga un motiv ca nu si-a facut la o tema etc.Acuma ea imi zice ca ma iubeste, dar faptele arata contrariul.In privinta cand ma ignora la mesaje ce face? O ignor si eu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cred că ai făcut tu ceva, e doar modul ei de a-ţi arăta că ai greşit, trebuie să te simţi şi să repari ceea ce ai greşit.

Cel mai ok e să ai o discuţie serioasă cu ea, doar voi doi, să-i spui la modul cel mai serios " Ce s-a întâmplat, mă gândesc că ţi-am greşit cu ceva de faci toate astea ", îi spui ce te apasă, ce te doare şi vezi ce iese.

Poate că fata nu mai e interesată, poate s-a plictisit. cine ştie? nu o cunosc iar tu aici nu ai dat destule informaţii despre ea, a mai avut relaţii, nu a mai avut. e cuminte, nu iese în cluburi, e la locul ei şi etc. nu ştiu ce să-ţi spun, cel mai ok e să discuţi tu cu ea şi să rezolvaţi.
O discuţie foarte serioasă, nu pleci de acolo până nu-ţi zice tot, dacă vezi că nu eşti tu de vină şi nu mai vrea, îndepărtează-te de ea, e o persoană toxică.

| MesterZaicik explică (pentru Violleta2022):

Dupa mine, e o persoana cuminte, inteligenta.Da, a Mai avut cateva cateva relatii, dar nu au tinut mult.Cum ai zis si to, nu iese in cluburi etc

| Alexuţ02 a răspuns (pentru MesterZaicik):

Este foarte ok acest aspect, să ştii, dacă e cuminte.

Ce să-ţi zic mai mult, vorbeşte cu ea, trebuie să aveţi o discuţie serioasă faţă în faţă şi să rezolvaţi, neapărat, fiindcă dacă continui aşa tu o să te distrugi, poate ai supărat-o cu ceva, nu ştii încă faptul că fetele se supără repede, chiar din lucruri pe care noi le considerăm nimic precum ieşitul la o bere sau vizionarea unui meci în detrimentul vorbitului pe wapp, insta, Facebook cu ele.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ignor-o si tu si vezi cum reactioneaza. Daca continua sa se poarte tot asa o lasi ca i-a trecut interesu.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca peterci pre amult timp pe site-urile de socializare urmarind-o, in loc sa pui mana sa inveti si sa te focusezi pe ce-i mai important la varsta asta.
Daca n-ti raspunde, inseamna ca nu are ce-ti spune!

| OldSoul a răspuns:

Poate mesajele tale sunt destul de monotone si de aici problema.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

S-a plictisit de tine, si eu as face-o daca as primi mesaje de buna dimineata, noapte buna in fiecare zi. Te iubeste pe naiba, aveti 2 luni laughing.