| Edouard_Edy_1997 a întrebat:

Sunt băiat şi vreau să îmi las parul lung ...Cum să îmi creasca aşa pe spate?

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Daca vrei sa-ti lasi parul lung cea mai buna metoda e sa... nu te tunzi.
Asta e cea mai buna metoda ca sa-ti creasca cat mai repede.
Iti recomand sa-l tunzi odata uniform, adica la fel peste tot si apoi sa-l lasi sa creasca.

Daca vrei te poti rade 0 in parti si sa-l lasi sa creasca doar sus, ca sa nu treci prin perioada aia *awkward stage* cand iti sta foarte urat fiind mediu spre lung.

Prin "sa imi creasca asa pe spate" nu inteleg ce vrei sa zici. O sa-l poti da pe spate cum vezi probabil la femei cand va fi suficient de lung. Deocamdata, parul creste si este atras de gravitatie in functie de lungimea lui. Fiind nu prea lung, nu iti sta pe spate deoarece firele de par din fata au tendinta de a cadea in fata si cele din spate de a cadea pe spate. Odata ce vor fi suficient de lungi vor sta si pe spate.

| melodrama a răspuns:

Nu merita, eu il intretin foarte greu...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El crește peste tot. Ca să fie pe spate, prin freza pe care
ți-o faci. îl aranjezi să stea legat spre spate, când o să fie suficient de lung.

| Andreeush a răspuns:

Nu îl mai tunde dacă vrei să ai părul mare.