| Aammmmmmmm45 a întrebat:

Sunt clasa a 11-a si vreau sa incep din vara sa studiez pentru admiterea la facultate. Ma gandeam ori la academia de politie deoarece iti da o slujba stabila si sunt in principal locuri bugetate cu beneficii ori la limbi straine pe japo-engleza desi nu se garantează nimic si facultatea de limbi straine nu prea e cine stie ce. La ce facultate ar fi mai bine sa merg? Care ar fi avantajele si dezavantajele la fiecare?

1 răspuns:
| Catalin77945 a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi unde ar fi bine sa mergi tu? In viata nu e totul numai despre bani si loc stabil, in viata trebuie sa faci ce iti place tie.Gandeste-te ca daca nu iti place facultatea ori o abandonezi ori o termini asa dupa ajungi la munca, nu iti place ce faci si nu ai cum sa faci mare performanta asa, asa ca mai bine gandeste-te ce-ti place si urmezi calea aia, pentru ca acolo o sa excelezi mult mai bine