| Anonim007363628 a întrebat:

Sunt clasa a 7a și nu ma descurc la școală... Efectiv sunt în urma cu toată materia
E posibil sa recuperez totul? Sau măcar sa învăț semestrul doi sa îmi măresc notele ca pe a 8 a să am note bune sa întru la filo
Nu știu dacă ar fi posibil pentru ca la orice materie îți trebuie cunoștințele din urma!

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai normal ca este posibil happy Mai mult decat atat, chiar asta o sa si faci.

Nu te descurci acum la ceva, nu este capat de lume, ai tot timpul sa faci ce ti-ai propus. Faptul ca ai constientizat asta si stii ca este o oarecare problema, si vrei sa schimbi asta... este deja un plus si te felicit.

Da, pe al doilea semestru poti sa inveti cat vrei, sa iti maresti media si asa sa ai o medie mai buna la final. Si pe langa aceste lucruri, nu uita sa te simti bine. Aceasta perioada o sa treaca, fie ca vrei, fie ca nu. Nu vrei sa iti aminteasti asta ca o perioada stresanta, asa ca incearca sa te simti bine, totul o sa fie bine.

Bafta sa ai, iti tin pumnii! ^_^

| christall a răspuns:

Vorbeste cu parintii sa faci meditatii la materiile la care ai nevoie. Am observat ca ajuta mult.