| Ingerfararipi333 a întrebat:

Sunt clasa a 8a si anul acesta sustin Evaluarea Nationala. As dori si eu niste site-uri cu variante/exercitii la romana si matematica 2016-2017. Si daca mi-ati recomanda niste culegeri ( tot la ambele materii ) pe care le-as putea achizitiona din librarii! Multumesc frumos! :*

Răspuns Câştigător
| YasmyMady a răspuns:

Salut! Pe mine m-a ajutat mult o culegere de matematica numita "Matematica Evaluare Nationala pentru absolventii clasei a 8-a", de la editura Clubul Matematicienilor (coperti albe, cu o bifa mare galbena si un stick-man albastru) si o culegere de romana numita "Ghid complet pentru Evaluare Nationala" de la editura Delfin (coperta verde si niste creioane). Sunt pline de exercitii si modele de subiecte EVN. In plus, urmatorul site ar fi bun: http://subiecte2017.edu.ro/2017/evaluarenationala/modeledesubiecte/
Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns: