| Aghsndn a întrebat:

Sunt clasa a 9 la mate info şi din semestrul al 2 vreau să mă transfer la altă clasă de mate-info tot în acelaşi liceu. De ce medie am nevoie, cea de la admitere ( de la evaluarea națională ) sau media din semestrul 1? ( dacă poate să-mi răspundă cineva care a mai trecut prin transferuri).

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am spus ca in asemenea situatii nu este prevazuta o conditie de medie si, daca sunt mai multe cereri, conducerea liceului poate sa mute pe cine vor.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce spui tu nu reprezinta transfer, deoarece nu schimbi liceul si nici profilul, este doar o mutare dintr-o clasa in alta, in acelasi liceu si cu acelasi profil.
Depune cerere la director si poate iti aproba mutarea, daca nu se depasesc numarul maxim de 30 elevi din clasa unde vrei sa te muti. Nu are importanta nici o medie in acest caz.

| Aghsndn explică (pentru Ioandelasal):

Păi dacă vor mai mulți colegi de la mine din clasă să se transfere? În acea clasă sunt 29 ( mai e un singur loc). După ce medie se va face mutarea?

| Vikaa a răspuns (pentru Aghsndn):

Du-te linistit, la mai mult de 30 se va face o cerere, la noi in liceu cei de la filo sunt 38; D

| Aghsndn explică (pentru Vikaa):

Dar de ce medie am nevoie? La noi la liceu în clasă pot să fie maxim 31. MEDIA DE ADMITERE sau MEDIA DIN SEMESTRUL 1?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Aghsndn):

Ti-am spus ca in asemenea situatii nu este prevazuta o conditie de medie si, daca sunt mai multe cereri, conducerea liceului poate sa mute pe cine vor.