| IAmTheQueennn a întrebat:

Sunt clasa a8a. Am media 8, 98, iar ultima medie de admitere a liceului la care vreau sa intru este 9, 26. Am auzit ca mediile scad oricum. Dar am sanse totusi sa intru?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU avem de unde să GHICIM!
Oricum, este posibil - mediile de anul trecut sunt doar orientative happy

Media de admitere depinde de localitate/liceu/profil/specializare!
În general, variaţia este de +/- 0, 5 p până la 1 p faţă de mediile din anul anterior.

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă mediile vor scădea atunci da, ai șanse să intri.

| AlexDFY a răspuns:

Daca vrei sa intri la un liceu cu media 9, 00, iar tu ai media 9, 10 nu vei intra, pentru ca sunt foarte multi elevi si 28 locuri (poate sunt si exceptii), ar trebui ca diferenta sa fie de 20 de sutimi, pentru o mica sansa de a fi admis

| Dragut123 a răspuns:

Eu cred ca ai avea o sansa! Nu iti pot garanta dar ti-as sugera sa treci aceasta optiune pe lista. Avand in vedere ca subiectele de anul acesta de la Evaluarea Nationala au fost mai dificile decat cele de anul trecut, cu siguranta mediile vor scadea. Eu cred ca ai o sansa sa intri la liceul dorit. Bafta multa si sper sa reusesti!