| anonim1512 a întrebat:

Sunt colega cu un baiat care il plac. El m-a luat in brate (o data asa pe nepusa masa), la scoala eu stau in a doua banca iar el in a patra si se muta langa mine motiv ca nu vede la tabla, mi-a cerut numarul de telefon, iar eu nu i l-am dat din cauza ca in clasa a 8 facea misto de mine(nu am incredere in el mai bine zis) acum sunt a 9. acum 3 zile m-a intrebat daca sunt int-o relatie,daca am avut pana acum vre una si o prietena l-a intrebat de ce il intereseaza si a zis "ca sa stiu ce fac, cum procedez". Deci ma place nu ma place, eu cred ca face la misto.
A da el e putin timid, vorbeste cu o gramada de fete.
nu stiu ce sa fac. Orice sfat e bine primit...va rog ajutati-ma

P.S Eu am 16 iar el 15(asta nu conteaa dar ziceam asa)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur nu-i esti indiferenta. De asemenea ar trebui sa-ti dea de gandit ca probabil nimeni nu ar face fara vreun motiv toate acele tatonari/incercari, si de asemenea ar trebui sa-ti pui intrebarea care poate fi motivul ca tocmai pe tine te-a remarcat dintre toate colegele tale? Incearca sa analizezi toate faptele petrecute in ultima perioada si probabil vei intelege si ajunge la concluzia corecta.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se comporta conform varstei lui imatur

| elenas2002 a răspuns:

Hei.in primul rand ar trebui sa iei in considerare daca nu cumva e unul dintre baietii aia care incearca cu toate sa vada daca ii iese si sa nu ii faci jocul, pentru ca am auzit ca daca un baiat te place isi va indrepta toata atentia spre tine fara sa faci neaparat ceva special (ai spus ca vorbeste cu o gramada de fete).in al doilea rand ar trebui sa discuti cu parintii/prietenii in care te increzi cel mai mult si poate gasesti un raspuns la ei.