| raluca13100 a întrebat:

Sunt cu nervii la pamant! Fac matematica cu un profesor care nu preda bine si nu inteleg deloc anul asta matematica predata de el! In anii trecuti faceam matematica cu un alt profesor care preda extraordinar de bine si eram ca la armata la el toata clasa si eu aveam la mate media 9! Anul asta momentan imi iese 4, 50, medie extraordinar de mica! In viata mea nu am luat 3 la mate la un test dar ce sa spun "niciodata sa nu zici niciodata"! Nu sunt proasta la mate deloc in toate clasele din a I-a.a XI-a am avut numai medii de 9 si 10! Si anul asta ma chinui sa scot pana la vacanta de Craciun 5, daca ma credeti vad negru in fata ochilor! Vreau sfaturi cu pot sa trec peste asta, deja simt ca ma depaseste situatia, si plang in continuu!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| AndreisiMaicum a răspuns:

Stiu cum e inaine aveam si eu media 10 la romana acum cu profesoara noua ma chinui sa nu raman corijent si mie foarte frica dar am reusit sa iau nota 8 si am media 6 sau 7 acum trebuie sa fi optimista in primul rand ( pe bune e adevarat ) si sa inveti mai mult.Sa nu te lasi influentata de profesopr si sa ii arati ca esti cea mai buna sau cel putin sa ii arati cine esti tu de fapt.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate reușesti să te ajuti singură fiind atentă la lectiile astea:
http://mate-online-pentru-toti.blogspot.ro/......-blog.html

| MrAnonymus a răspuns:

Ar trebui sa iti iei un profesor in particular care sa te ajute si sa iti explice tot ce nu sti.Sunt cls a VIII-a si fac mate in particular din a V a si ma ajuta foarte mult dar anul acesta am inceput doar de 2 saptamani matematica in particular si s-a vazut pentru ca am note slabe la mate dar incep sa-mi revin.Acesta este sfatul meu pentru tine.

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii spui dirigentei tale ca nu preda bine si ar putea vorbi cu el sa fie mai explicit sau sa il inlocuiasca.