| DianaIonita a întrebat:

Sunt cu un baiat de ceva vreme, ne intelegem, ne iubim, dar problema este ca ne-a prins mama chiar in seara de inviere. cand am ajuns acasa ea m-a certat si a spus ca ea nu e de acord cu el. eu chiar il iub. ce pot face sa o imbunez cumva?( am 13 ani )

Răspuns Câştigător
| WithoutYou a răspuns:

Wow. si mie mi s-a intamplat tot asasad numai ca nu m-a prins in noaptea de invierehee hee. parintii lui erau asa de buni nu aveau nimic in potriva. chiar se bucurau. dar ai mei imi spuneau sa nu ma mai vad cu el pentru ca ziceau ca ma schimb si o sa-mi faca rau. nu o sa mearga daca ii spui cat il iubesti si cat ti la el. nici la mine nu a mers. vei inrautati doar situatia deoarece vor spune ca esti prea tanara de iubire adevarata. mai bine minte-i: spune-le ca te-ai combinat cu el doar ca sa vezi cum e, ca te-ai combinat cu el din mila si acum nu sti cum sa te desparti de el, si daca iti zice sa te desparti de el spune-i ca o sa ma despart mai incolo, mai peste catva timp, etc. ma rog, aici depinde si de cum e mama ta. daca e o fire intelegatoare si te iubeste cu adevarat va intelege daca ii spui ca e prima experienta si il placi si vrei sa stii cum e. daca nu e, minte-o cum ti-am scris mai sus. si eu am treisprezece ani si de o luna m-am despartit de prietenul meu datorita parintilor... la mine a fost ceva mai dificil. ei bine, daca vrei sa mai vorbim iti dau id-ul meu. spune-mi doar daca vreiwinking. stiu cum e. multa bafta! kiss

3 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

Sa ii spui mamei tale toate calitatile lui... sa il faci sa "Creasca" cumva in ochii ei si sa aflii motivele pentru care nu il place, sau poate mama ta nu poate accepta faptul ca ai crescut si ea inca crede faptul ca tu esti o fetita mica si neajutorata.

| yasemin a răspuns:

Parerea mea este ca esti prea mica pentru asa ceva. poate acum ti se pare marea dragoste insa iti garantez ca nu este si intotdeauna sa iti asculti mama pentru ca si ea a trecut prin asa ceva. sfatul meu este, daca intr-adevar iti place de acest baiat sa ii spui ca va placeti(nici vorba de iubire) si ca vrei sa te cunosti mai bine cu el, asta insemnand ca nu o sa neglijezi scoala sau ca vei face ceva gresit ori ca o sa te mariti cu el.bafta!

| DianaIonita explică:

Da withoutyou vreau id tau