| Mascman a întrebat:

Sunt curios daca fetelor le plac baieti mai "fatalai" adica mai cuminti, retrasi, emotivi?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cuminti si retrasi nu este sinonim cu "fatalai", fiindca in spatele acelei cumintenii se pot ascunde multi baieti inteligenti, care nu au motiv sa vorbeasca tare si vulgar, cum fac cocalarii.
Si raspunsul meu este: DA, ii prefer pe cei cuminti si retrasi.

| zurick a răspuns:

1. " fătălăi " e un termen jignitor pentru că e întruchiparea perfectă a termenului toxic masculinity ( adică o idealizare toxică a ceea ce înseamnă masculin, pe scurt ei ar trebui să fie așa cum se simt bine, nu să se ascundă că așa zice societatea.
2. Sunt fată și îmi plac băieții care nu cad pradă conceptului de toxic masculinity. Sunt oameni, evident că pot fi emotivi, a fi retras e normal și a fi cuminte, wtf de ce aș vrea un bad boy care eventual să-mi dea și una?
3. Nu mai presupuneți voi băieții că fetelor nu le plac X doar din frustrare că sunteți singuri că e penibil.

| itsbritney a răspuns (pentru zurick):

Majoritatea fetelor le place ca baietii sa fie siguri pe masculinitatea lor indiferent de ce poarta/cum isi exprima emotiile. Personal nu am nicio problema daca baiatul ar fi mai retras, emotiv, cuminte pentru ca e normal sa fii si asa. Important e sa se simta bine/in largul lui/sa fie el. In general preferam sa fiti voi, nu ne place aroganta, falsitatea, incapatanarea, lenea, orgoliul, etc.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu. Le plac doar baietii rai cu bani.

| isemilia a răspuns:

Depinde de fata si de cat de "fatalau" e baiatul. Eu una mi-as dori ca iubitul sa fie intr-o oarecare masura astfel, insa nici sa nu ma intreaca... (nu ca ar fi posibil rolling on the floor

| MariaQuenn27 a răspuns:

Mă boy, noua fetelor de plac băieți răi.Dar nu ne place când baieti rai ne înșeală.Ne plac ambele genuri