| mydarkestdays a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si peste 3 luni fac 16 ani. cu toate astea, parintii mei nu ma lasa in oras cu prietenii seara mai tarziu de ora 5, cand se intuneca. nu vreau sa astept pana la vara ca sa pot iesi cu prietenii pana mai tarziu. cum sa-i conving pe ai mei sa ma lase seara cu prietenii?

2 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Incearca sa ii convingi pe ai tai sa te lase, daca nu organizeaza o mica petrecere acasa

| deeaandreeea a răspuns:

Explicale ca ai crescut si ca nu ti se va intampla nimic.Prezintele parintilor tai prieteni si fai sa aiba incredere in tine. Succes :*