| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si stau in prima banca cu un fost coleg care a devenit nesimtit. In ultima banca este un loc liber langa o fata cu care ma inteleg destul de bine, dar sunt mica de inaltime. Nu stiu daca sa ma mut sau nu, sa nu isi faca profesorii parere proasta din prima sau sa nu il las singur pe colegul de banca. Am nevoie de pareri va rog

2 răspunsuri:
| biwltyad a răspuns:

Profesorilor putin o sa le pese ca stai in ultima banca daca esti atenta si implicata la ore. Daca colegul de banca e nesimtit, te face sa te simti nasol sau te distrage, muta-te. Daca simti nevoia vorbeste mai intai cu vreun profesor sau diriginte. Si eu sunt mica de inaltime si stau de obicei in spate doar sa stau cu o colega ce sta acolo, e putin greu sa vad la tabla dar asta din cauza vederii proaste.

| Tusamadalina a răspuns:

Eu îți recomand să te muți fără să îți pese de părerea profesorului.Cel mai bine să te simți comodă fără să deranjezi pe nimeni