| ralucaralu a întrebat:

Sunt in clasa a10a(acum trec) si vara aceasta am fost intr-o tabara. O colega, de care nu eram foarte apropiata, dar ne intelegeam bine, a venit si ea. In timpul scolii, intra pe mess, incepea sa vorbeasca cu mine, dar la un moment am vazut ca m-a pus pe invizibil. Inainte de tabara am vorbit cu ea si zicea ca nu a intrat pe internet ca a fost plecata(mintea) si se tot ruga de mine sa stau cu ea in camera. Am mers, toate bune, nu s-a intamplat nimic neobisnuit, dar iar ma pune pe invizibil. Nu vreau sa o intreb de ce face asta, dar ce as putea face sa vad daca la alti colegi se pune invizibila sau doar la mine? Voi ce ati face? Nu am foarte multi prieteni, sunt o fire mai inchisa, dar nu vreau sa ii pierd pe cei pe care ii am.

1 răspuns:
| Dante947 a răspuns:

Pai poti verifica aici daca cineva e pe invizibil punand doar id'ul :) http://www.detector-invisible.com/ Si daca as fi in situatia ta, eu unul as intreba'o... poate nu chiar in fata, dar as merge pe ocolite (de ex, intreband'o daca a intrat pe mess, si daca spune ca nu, ii poti spune ca un alt coleg/colega de'a ta a vazut'o online in acel moment, asta presupunand sa vorbesti cu acel coleg/a inainte ). Sper sa iti fi fost de ajutor :)