| Mihaita15 a întrebat:

Sunt in primul an la facultate, am intrat la buget.Nu prea fac fata la facultate, ma gandesc sa renunt anul asta. Daca incerc sa iau examenele si trebuie sa repet anul o sa raman la buget? Pentru a imi asigura locul la buget trebuie sa imi inghet anul?

1 răspuns:
| Teo29 a răspuns:

Daca renunti pierzi loc la buget plus bursa. Du-te la toate cursurile, seminariile, tine-te de colegi sa te mai ajute si invata si acasa. Te vei descurca in restante sau reexaminari dupa.

Nu renunta, ca iti zic ca daca renunti acum nu ai sa o mai faci niciodata si e pacat... pana si la Kaufland au multi facultate si master, asa ca atunci cand iti vei depune cv-ul undeva doar cu liceu vei lua salariu mic, plus ca unul cu studii superioare va avea prioritate.