| Alexw2jj a întrebat:

Sunt la profilul mate info, ce facultate as putea urma?

2 răspunsuri:
| bump a răspuns:

Buna! Eu stiu ca tu cu profilul de mate-info poti urma nenumarate licee, nu se compara in filologia, care mi se pare un profil varza din care nu ai nici un viitor, decat, bineinteles sa devii profesor de limba romana, in concluzie, eu cred ca poti intra la majoritatea liceelor cu acest profil, caci in ziua de azi se pune mare accent pe partea asta de mate-info, succes!

| arekussa a răspuns:

Nu stiu prea bine dar oricare ar fi profilul pe care il alegi la liceu acesta poate sa nu corespunda cu facultatea pe care doresti sa o faci. Eu cred ca doar cei cei au profile de stiinte ale naturii sau chimie, mecanica urmeaza ceea ce corespunde specializarii lor. Oricum daca esti la mate-info poti la fel de bine sa intri la Facultatea de Litere.
Aceasta e parerea mea. Pup... xoxoxoxoxo