| FiRe00TiMe a întrebat:

Sunt la un liceu cu profil mate-info din Bucuresti si nu stiu ce facultate sa urmez. Materii preferate : info, mate. Imi puteti recomanda niste facultati si specializarile acestora?

Răspuns Câştigător
| GheorghiuIoana a răspuns:

Eu nu sunt din Bucuresti, dar as vrea sa te ajut cu un sfat : Asta depinde foarte tare de ce vrei sa faci tu mai departe de facultate, ca sa alegi ce studii sa urmezi. Daca tot spui ca esti la mate-info, ai o sansa in plus fata de cei de la alte profile sa ajungi la o facultate tot cu aceeasi specializare. Eu zic sa nu eziti si sa te gandesti bine ce ocupatie vrei sa ai, apoi sa te gandesti la facultati bune de la tine din Bucuresti, si apoi sa aplici. P.S.: Sa nu renunti la ideea ta! Este foarte buna!
Succes!