| anonim_4396 a întrebat:

Sunt mai timid de felul meu.Nu pot aborda fete pe strada asa ca, am zis sa socializez pe facebook! Aici intervine problema, nu ma pricep la cuvinte.Va rog a ma ajuta sa trec de "buna" si sa agat pe facebook fete pe care nu le cunosc.Am 17 ani, sunt frumusel, doar ca de fiecare data cand am incercat am esuat.Va rog cineva, imi poate prezenta "un ghid" de agatat pe facebook? Puteti lasa raspuns aici sau sa ma contactati pe email! Va multumesc.

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

„Timiditatea e trăsătura cea mai urâtă a firii omeneşti. E o şmecherie înveşmântată în vălul modestiei." (Jaroslav Hasek)
Ai înțeles care este problema, nu te pricepi la cuvinte. Dar nu ai de gând să schimbi ceva? Nu vei învăța niciodată să abordezi o tipă, dacă nu îți vei înfrunta frica. Pentru început, citește asta: http://www.nlpmania.ro/......personale/
Acum în legătură cu abordarea unei tipe pe Facebook, poți vizita aceste site-uri:
http://www.stilmasculin.ro/......e-citesti/

| TimariuLuisa a răspuns:

E amuzant cum baietii zic mereu ''ma duc la agatat'' laughing Nu poti sa ''agheti'' o fata decat daca ea e pestele si tu undita laughing
In fine, in legatura cu intrebarea ta, stiu cum e sa fii timid. Si nu o sa iti spun ca majoritatea, ''nu mai fii timid'' pentru ca nu e asa usor. Poti sa incepi o conversatie cu o fata pe facebook, atata timp cat o saluti in viata reala. Poti sa incepi cu un simplu ''Buna'' apoi o intrebi ce face si incet incet, ii spui intrebari ca sa descoperi ce aveti in comun.Dar ai grija sa nu pari un psihopat de la FBI sau un interogator laughing Spune-i ca vrei sa va cunosteti mai bine. Daca e dispusa, atunci ai un punct alb, daca nu, pierderea ei nu? La inceput nu trebuie sa fii prea sufletist, pentru ca s-ar putea sa primesti mai multe refuzuri. Dar te asigur ca asa, o sa iti gasesti si tu pe cineva happy

| LuvPuppies a răspuns:

Poti sa o intrebi despre hobby-urile ei...De aici pot incepe o gramada de discutii. Poti sa-i spui despre pasiunile tale sau ce faci in timpul liber. O poti intreba chiar si despre mancarea ei preferata, felul de pizza care ii place, locurile ei preferate sau chiar si ce si-ar dori de la un baiat.
Sper ca te-am ajutat! O zi buna!