| ottolo76 a întrebat:

Sunt minor, am sub 16 ani. Pot sa aduc tigari pe avion catre Franta? A mai facut cineva asa ceva? Bagaj de cala sau in ghiozdan personal? Daca aduc si nu e ok deloc, doar o sa mi le ia sau o sa fie si cu amende si alte hartii legale?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Ca minor nu poti sa ai tigari la tine, nici macar sa le transporti, fiindca sunt interzise minorilor in totalitate.
La vama ti le vor confisca si vei primii amenda.

2 răspunsuri:
| SdioneL a răspuns:

E ilegal daca incerci sa transporti mai mult de 10 pachete indiferent de varsta
Dar nu stiu daca ti se confisca sau mai rau
Dar cu siguranta nu te lasa sa treci cu mai mult de 10 pachete
Pentru mai putin nu stiu la varsta ta

| ottolo76 explică (pentru SdioneL):

Mersic, nu aveam oricum de gand sa iau mai mult de 3 pachete =)