| CorneaConstantin a întrebat:

Sunt multe fete care au relații cu băieți care nu le respecta și le tratează urat și tot asa și nu ma refer la țigăncile alea care stau cu toți prăpădiții ci la fetele alea drăguțe. Cum se face ca după ce nu le respecta ele încă ii iubesc? Adică daca eu ma comport cu o fata asa aia nu o sa mai dea ochii cu mine iar altele plâng după băieți de genu. Care e secretul sau ce fac ei de le au la degetu mic?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Avem cele mai multe fete la produs din lume, videochat nr1, sugarbaby nr1, stii cum e cine se asemana se aduna, ai pretenti prea mari sincer

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru RAY):

Crezi ca toate o fac din plăcere? Unele o fac mai mult fortate de circumstante!

| RAY a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Nu neg asta, sunt convins de asta, cunosc cazuri, vorbesc de fetele intre 15-25 de ani

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Părerea mea este ca cele ce accepta genul ăla de tratamente de la baieti d-ăștia își merita soarta! Se plâng mereu ca își doresc sa fie mai altfel, sa fie romantic etc. dar când sunt întrebate de ce nu rup relația zic ca nu pot din prea multă iubire, ca arată bine sau ca nu e ușor și ca are o situație financiară buna, pai in cazul asta ți-e mila de ele? Sunt mult prea naive și Piți genul asta de fete care fac pe drăguțele și se uita după cocalari de Ferentari sau de Vaslui!(scuze daca am jignit pe careva, doar mi-am zis părerea și nu am intenția sa intru in conflicte cu alți umeri de pe site).

| RAY a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Le plac telenovele asa ca vor sa faca din viata lor o telenovela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au taria de caracter sau inteligenta pentru a sta departe sau a se indeparta de asa ceva. Intr-adevar, e regretabil, dar faptele au consecinte.

| eckblume a răspuns:

Unele sunt masochiste si le place, altele au o personalitate dependenta si accepta sa fie tratate asa. Altele vor tipi duri ca asa e "cool". Altele raman din obisnuinta cu cei care le trateaza urat cu gandul ca vor schimba ele ceva. Depinde de persoana si de experientele ei din trecut.
Sa-ti gasesti o persoana echilibrata pe care sa o tii langa tine. Cu drame, jigniri nu ai o relatie linistita, frumoasa.

| Ralena a răspuns:

Majoritatea acestor fete au un cumul de factori: vin cu traume din familie, de genul agresiuni verbale sau fizice, parinti cu probleme cu alcoolul, cu banii, un parinte lipsa, un unchi molestator, etc, in plus ele au o personalitate dependenta.
E foarte usor sa le acuzi ca nu ies din relatie, d ar din relatia toxica de obicei nu se poate iesi fara ajutor. Cel agresat este victima, si victima este puternic legata de agresor. In triunghiul tranzactional este nevoie de un salvator. Daca salvatorul nu stie gestiona situatia, se va transforma in victima si victima in agresor si tot asa.
Cei care domina astfel de fete, stiu toate aceste lucruri, chiar daca la nivel de inconstient, si se folosesc de parghii adecvate pentru a activa mecanismele de dependenta.

| RAY a răspuns (pentru Ralena):

Saracele fete crying

| sskrillex96 a răspuns:

Multe dintre ele, "solo" fiind nu reprezinta nimic, de accea stau langa barbati care par smecheri, ca sa fie si ele "cineva", sa fie respectate. Cum *** sa.m.i bag se face ca toate vor barbati care sa le iubeasca, sa nu le insele si sa se comporte frumos, dar aleg fix genul opus de barbat.