| AndreiWeisz a întrebat:

Sunt plictisit, cine are chef sa-mi puna ceva intrebari interesante? Raspund la orice o fi laughing In domeniul sportului ma pricep ceva mai bine si partial medicina

47 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

De ce La Scoica din Constanta nu mai aveau astazi spaghete carbonara?!

| AndreiWeisz explică (pentru DeathIncarnate):

Cautau toti bucatarii scoici pe plaja

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Da' mie de ce nu-mi raspunzi? -_-

| DeathIncarnate a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Adevarat...

| AndreiWeisz explică (pentru Cinevacatoatalumea):

La ce? laughing

| RAY a răspuns:

Cat manci ca sa te menti? in cati anii ai devenit asa?

| AndreiWeisz explică (pentru RAY):

Am cam 4 mese pe zi, acum in vacanta am fost mai atent cu alimentatia, cam 6000 de kcal ar fi ideal. In timpul facultatii nu prea pot, de obicei slabesc cateva kg atunci. Fac sala de 5 ani, iar powerlifting de 3.

| RAY a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Nu ma mir la ce masa musulara ai tu, parinti, familia ce spun despre tine?

| AndreiWeisz explică (pentru RAY):

Nu prea au treaba laughing Maica-mea nu prea e de acord, dar nu se baga prea mult, atat timp cat mie imi place, nu prea zice nimic. Frate-miu de 14 ani in schimb e foarte mandru, cred ca toata scoala lui stie de mine deja laughing

| RAY a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Ai urmat vreun tratament cu testosteron?

| AndreiWeisz explică (pentru RAY):

Nu, in afara de suplimente gen proteine, gainere etc nu am luat nimic.

| RAY a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Cu 2 gantere de 10 kg crezi ca poti face ceva?

| AndreiWeisz explică (pentru RAY):

Adica cine? Eu cu siguranta nu prea laughing Tu? Posibil, pentru inceput

| RAY a răspuns:

Poftim?

| RAY a răspuns:

Esti nebuna clar haaaaaaa
am taiat dinozarul descoperit eu spun sa fim buni crestini si sal invitam la masa

| RAY a răspuns:

Ma tu sigur nu esti openyoureyes esti exact ca ea, ai glume bune ca ea

| RAY a răspuns:

Bine hai ca te plac pe tine sa nu fi suparata pe mine

| Clorox a răspuns:

Ce parere ai de felul in care arati?

| AndreiWeisz explică (pentru Clorox):

Imi place cum arat, altfel faceam ceva sa arat diferit, nu? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sub 18 ani de pui intrebari la categoria asta?

| AndreiWeisz explică (pentru anonim_4396):

Am suflet de adolescent laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Ce parere ai tu despre sociopati/psihopati?

| AndreiWeisz explică (pentru anonim_4396):

E ceva la care esti predispus genetic, am citit o carte despre chestia asta. Mi se pare destul de interesant faptul ca psihopatii nu manifesta empatie pentru nimeni. Nu trebuie sa fie toti criminali cum credem noi laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

"E ceva la care esti predispus genetic" La care din cele 2 categorii te referi?
"Mi se pare destul de interesant faptul ca psihopatii nu manifesta empatie pentru nimeni" Pai sociopatii crezi ca sunt mai diferiti?
"Nu trebuie sa fie toti criminali cum credem noi " Nimic de comentat, asta e adevarat.

| AndreiWeisz explică (pentru anonim_4396):

laughing imi intra tarziu notificarile big grin Ma refeream mai mult la psihopati in comentariul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai putea avea o abilitate sau calitate, oricare, in plus, ce ai alege?

| AndreiWeisz explică (pentru anonim_4396):

Sa fiu optimist cred. Chiar mi-as dori sa pot sa vad mereu binele in orice rahat, dar mno, la mine nu merge laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Hmm, daca optimistii se asteapta numai la ce e mai bun, inseamna ca nu au niciodata surprize placute, nu? laughing

| AndreiWeisz explică (pentru anonim_4396):

Banuiesc ca nu laughing mereu am zis ca mai bine sa ma astept la putin si sa primesc mult decat sa ma astept la mult si sa primesc putin

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

De ce in baschetul de performanta nu se folosesc miscari din baschetul de strada? Asa ar fi mai interesant.
Cum poti sa blochezi un crossover care e executat la inaltimea de jumatate de metru?
In baschet e mai importanta viteza sau inaltimea?
Care stil de inot e mai usor de executat?
Care e cea mai grea pozitie in volei? Dar cea mai usoara?
Cand ridici haltere e mai importanta greutatea sau timpul?
E mai eficient sa faci tractiuni la bara sau sa te tii de ea si sa aduci picioarele la piept?
Cate calorii trebuie sa consume o persoana sedentara?

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

De ce in baschetul de performanta nu se folosesc miscari din baschetul de strada? Asa ar fi mai interesant.
Cum poti sa blochezi un crossover care e executat la inaltimea de jumatate de metru?
In baschet e mai importanta viteza sau inaltimea?
Care stil de inot e mai usor de executat?
Care e cea mai grea pozitie in volei? Dar cea mai usoara?
Cand ridici haltere e mai importanta greutatea sau timpul?
E mai eficient sa faci tractiuni la bara sau sa te tii de ea si sa aduci picioarele la piept?
Cate calorii trebuie sa consume o persoana sedentara?

| AndreiWeisz explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Mama mia laughing ok, cred ca trebuia sa zic ca ma pricep in ceea ce priveste powerliftingul, sau in general sala laughing deci la cateva dintre intrebari nu prea iti pot raspunde. La faza cu inaltimea sau viteza in baschet, cred ca e mai importanta viteza totusi. Cu exceptia alora de au 2, 20 m de prin NBA, nu prea poate sa conteze mai mult inaltimea decat viteza.
La inot, eu nu stiu decat un stil, cel clasic, asa ca pe ala o sa-l si zic ca e cel mai usorlaughing
La haltere...aici pot sa-ti raspund. Depinde de cum te antrenezi. Daca vrei sa faci definire, atunci conteaza sa faci multe repetari cu greutate mai mica. Daca vrei forta, atunci putine repetari cu greutate cat mai mare (asta fac eu). Daca vrei masa musculara, e o combinatie intre cele 2.
Cate calorii trebuie sa consume...Pai trebuie sa-si afle metabolismul bazal, adica cate calorii consuma organismul doar prin procese metabolice si biologice pe care le desfasoara indiferent de starea de activitate a individului. La aia mai adaugi si efortul fizic pe care il face (mers, alergat, ceva tot o face si el) plus activitatea intelectuala (da, aia de asemenea consuma calorii). Ar trebui sa fie macar egale atunci aportul cu consumul de calorii.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Inotul se poate executa in stil fluture, broasca, pe spate si liber. happy

| AndreiWeisz explică:

Tu inca n-ai primit p ula in Germania la produs si de ciuda vii pe la intrebarile mele? laughing Ma cam plictisesc sa ma cert cu tine, mars inapoi la bordel mai bine.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Corpul tau e 100% muschi lucrati, sau ai mai luat si pastile? laughing

| AndreiWeisz explică (pentru Bisbiavatar12):

Vrei sa intrebi daca am luat steroizi? Nu, doar suplimente, gen proteine, gainer, creatina etc.

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Ok.

| AndreiWeisz explică (pentru AndreiWeisz):

Pai de ce? laughing

| Veltorb a răspuns:

Uite întrebarea secolului:
Dece sunt oamenii proști?

| AndreiWeisz explică (pentru Veltorb):

Ce sa faci, nu toti pot sa fie destepti laughing

| VasilicaPuscas a răspuns:

Cat de mare poate fi un ou mic?

| AndreiWeisz explică (pentru VasilicaPuscas):

Mai mic decat cel mai mic ou mare

| VasilicaPuscas a răspuns:

Sper ca poza aia a ta de la avatar e reala

| AndreiWeisz explică (pentru VasilicaPuscas):

Speri bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Ce faci domnu student la medicina, nu ma mai bagi in seama?

| melisammely a răspuns:

Unde se mananca paste bune in Timisoara?laughing

| AndreiWeisz explică (pentru melisammely):

Al Caminetto, este aproape de judetean big grin