| Jianu_Andrei_Cristian_Adrian_1996 a întrebat:

Sunt prea înalt.Am 1,87 la 16 ani.
Ce pot sa fac sa nu mai cresc?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, nu esti prea inalt deloc, esti doar
"ceva" mai inalt decat colegii tai, dar tu ai alt ritm de crestere si este posibil sa se opreasca la 17 ani si pentru atat lucru nu trebuie sa te strezi, ca vei observa o stagnare, de acum incolo si te vor ajunge piticii din clasa.
Oricum, un barbat frumos, este unul inalt.
Iar inaltimea barbatilor frumosi, considerata de lumea modei, incepe la peste 1.85m.

| aXy99 a răspuns:

Nimic. Sa te bucuri de inzestrarile genetice. Si eu aveam 1.87 la 16 ani si nu am mai crescut de atunci. Deloc.

PS: Nu mai, nu numai.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un endocrinolog sa ti faca analizele