| ioanamaria2000 a întrebat:

Sunt printre voi persoane care au senzatie de lesin la analizele de sange? Eu nu pot sa îmi explic pentru ca nu mi-e frica de ace, nu mi-e frica de sange...Nu mi-e rau inainte sau in timpul recoltarii, ci după ce asistenta scoate acul/pune conținutul in eprubeta.(am 19 ani).

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ții ochii închiși în timpul procedurii.

| Catrice a răspuns:

E vorba ca organismul e lipsit brusc de o cantitate de sânge pe care trebuie sa o refacă și daca ești mai anemic, aia e.

| Goddessss a răspuns:

Efectiv eu.
nu imi este frica de ace, de sânge, așa ci efectiv după ce îmi da injecția aceea, după 2 minute mi se ridica la cap o presiune, ma fac palidă, mi se face o stare groaznica de vomă si dacă nu ma pun jos, efectiv ii ca si cum as muri.
ori ii presiunea noastră de vina ori altceva.
ia mereu ceva dulce cu tine.

| Roberrt21 a răspuns:

Starea de leșin apare cand tensiunea arteriala si ritmul cardiac scad brusc, probabil subconștientului tău nu ii plac acelehappy

| ioanamaria2000 explică (pentru Roberrt21):

Eu de obicei am tensiunea mai mică

| Roberrt21 a răspuns (pentru ioanamaria2000):

Este posibil ca de aceea sa fi avut acea stare se leșin

| FDJYHRF a răspuns:

Si mie mi de face rau dar mie imi e frica de ace