| GokuUltraInstinct a întrebat:

Sunt slab și am început să fac sală de 2 săptămâni, și am pus ceva masă musculară pe mine ( ceva mai multă ), ce naiba eu nu am luat nimic ( steroizi sau suplimente) și în aceste 2 săptămâni de sală am 6 pătrățele vizibile ( fără să mă încordez), toți prietenii mei cred că eu am luat steroizi...și acest lucru mă cam irită

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Ca sa ti se vada patratelele nu trebuie neaparat sa ai multa masa musculara, ci doar sa fii definit. Dupa cum ai spus, erai slab, ai pus putina masa, iar de la febra musculara ti se vad mai umflati muschii (datorita acidului lactic acumulat). Asta adaugata unei genetici bune a rezultat diferenta aceasta mare intre tine cel de dinainte de sala si cel de acum.
PS: Poti sa imi dai 2 poze (befor & after), sunt tare curios cat de mare e discrepanta.
PS2: Incearca sa le explici prietenilor tai ca un incepator pune multa masa si ai genetica buna, daca nu te asculta, ignora-i.

| Nemessys a răspuns:

Asta este din cauza ca esti slab si nu ai nimic pe burta. laughing) La astia mai grasi au ei un strat de grasime si din cauza lui nu se vad patratelele... laughing