| Verdealbastrui a întrebat:

Sunt suparat de doua zile cum pot sa trec din starea aceasta?

Răspuns Câştigător
| andreea96mihaela a răspuns:

Incearca sa descoperi care este cauza supararii tale si sa o infrunti. Daca te tine de atata timp e clar ca ceva te tot macina, iar cea mai buna solutie este comunicarea cu o persoana apropiata tie. Acum eu doar am presupus ca tu nu stii cauza supararii tale, deoarece nu mi-ai dat detalii. Daca esti suparat pe cineva atunci trebuie sa iei legatura cu acea persoana si sa.i spui ce nemultumiri ai la adresa ei si sa incercati sa gasiti impreuna solutii pentru ca tu sa nu mai ajungi in aceasta stare. Orice ar fi nu trebuie sa te consumi atat! Invata sa nu mai dai atata importanta micilor neplaceri din viata ta si ai sa vezi ca treptat gandirea ta va fi mai optimista. Mult succes!

6 răspunsuri:
| BlackCat01 a răspuns:

Asculta o muzica buna si gandeste-te la momente frumoase petrecute cu familia, prieteni...sau iesi in oras cu cineva apropiat tie. Sigur te va scoate din starea de tristete!winking

| FirstplaceXXX a răspuns:

Din cauze amoroase? e dificil: dar uita-te aici totusi:http://www.marian-rujoiu.ro/ce-faci-cand-esti-deprimat/

| Moncherie a răspuns:

Citeste bancuri, uita-te la comedii si razi!

Asa trece supararea...Da-o-ncolo de suparare ca numai iti distrugi sanatatea. Don't give a damn about everything!

| SecretLady91523 a răspuns:

Mananca cat de multa nutella poti!puppy dog eyes. Fa lucrurile care iti plac, iesi cu prieteni in oras. Supararea asta are un motiv sau e pur si simplu o stare generala?

| Trippy a răspuns:

Vizioneaza un film amuzant.

| TheStory a răspuns:

Uite-te la un film bun care sa-ti placa.