| niciunnumedisponibil998 a întrebat:

Sunt supărat foc! La școală un coleg de al meu a copiat din caiet in timp ce il asculta doamna de istorie! Pe mine m a ascultat si. Mi a dat 8 iar el a luat 9! Nu este corect! Ce sa fac sa ma calmez? Plus ca dmna a zis ca am spus mai mult de 8 dar vrea sa ma forțeze sa invat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata nu-I corecta de exemplu un prieten de la mine din clasa a copiat la ora de istorie si a luat 9 si majoritatea au luat de la 6 in jos dar n-am zis nimic lasa-l sa se bucure tot o sa fie prins odata si odata si in plus nu e vina ta e vina profesoarei/profesorului ca nu ii vede ce fac sau cand ii vad se uita in alta parte ca na...Asta-i viata n-ai ce-i face trebuie sa te obisnuiesti!

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu inteleg de ce va stresati pentru note, o sa iti dai sema intr-un final ca sunt nefolositoare!

| nimenisinimik a răspuns:

Da ce-i asa grav sa fi luat 8 si ala 9? A cazut cerul, e maine apocalipsa, nu mai este mancare si trebuie sa mananci rame? Voi chiar nu v-ati dat seama ca notele nu sunt relevante.Cum poti sa fii enervat de o nota, serios? Oricum dupa ce iesi de la scoala, dupa 2 saptamani nu mai stii nimic in afara de scris, citit si adunari, sa fim seriosi.Ce esti asa enervat de la o nota.Nu investiti enregia in note, ci in lucruri frumoase.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Viata nu e corecta, trebuie sa stii sa te descurci

| frostxtq a răspuns:

Copile, obisnuieste-te cu ideea ca unii se descurca mai bine decat altii. Vrei sa mergi sa parasti ca sa stai tu mai linistit?

Nu mai fii atat de disperat dupa note, invata mai mult sau copiaza si tu si nu iti mai baga nasul in treburile altora.

Ai mai multe sanse ca el sa intri la un liceu/facultate mai buna daca inveti si nu copiezi, notele nu reflecta adevarata inteligenta.