| NykOleta_4479 a întrebat:

Sunt tinerii in ziua de azi mai materialisti decat cei din trecut?

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu.In trecutul mai indepartat nu te lua nimeni in casatorie daca nu aveai dota, zestre!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu mai sunt chiar aşa de materialişti în sensul de care pomeneşte "anelaubed".
Totuşi, atât fătucile (mai des) cât şi purtătorii de penis (din ce în ce mai des) încep să devină cam lacomi de la o vreme.
Acum nici să fii cretin şi să spui idioţenii gen Cristi_din_Bucuresti că personaje imaginare din basme o să-i distrugă dar puţină ponderare n-ar strica.

| cornel a răspuns:

Dastraight face. ma abtin.

| BRG a răspuns:

Cu siguranță da, sînt materialiști, nemulțumiți și nerecunoscători, oricît ar avea tot mai mult vor, lacomi și egoiști, de aceea Dumnezeu o să-i distrugă în curînd.