| anonim_4396 a întrebat:

Sunt trista sad
Unii dintre prietenii pe care ii credeam cei mai buni s`au dovedit a nu fi asa. s`au schimbat ptc eu sunt prea buna si au profitat... acum eu nici nu mai vreau sa ies din casa... vreau doar sa fie iarna si sa stau inchisa in casa .sau in scoala, acolo unde chiar am prieteni adevarati...
Ma poate face cineva sa ma simt mai bine? chiar ma simt foarte rau crying

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Nu stateai in Constanta? Vin eu la mare zilele viitoare si te fac sa uiti de toti tongue
Stai linistita. Fii fericita ca ti-au demonstrat acum, si nu mai tarziu. Viata e lunga, abia esti la inceput.

21 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Va multumesc din suflet ca mi-ati fost alaturi...Chiar apreciez.credeti`ma. Aici am gasit prieteni mult mai adevarati decat asazisii prieteni pe care ii am eu.Chiar m`ati facut sa imi fie mult mai bine.
Va multumesc din suflet! :*
Cred ca voi sunteti cei mai buni prieteni ai mei si ma simt mai bine aici, pe TPU, cu voi >big grin

| Silvia a răspuns:

@unbaiat ti-am facut pe plac, sper ca esti fericit happy

| Silvia a răspuns:

Da, voi toti m`ati inveselit si m`ati facut sa ma simt mult mai bine happy
@unbaiat, mi-am dat seama ca nu ai spus`o cu rautate, poti verifica faptul ca nu te-am notat eu cu stupid, din contra, stiu ca am facut o greseala
Va multumesc inca o data happy

| Silvia a răspuns:

Si voi ma aveti pe mine.Sa nu uitati happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Off.Lasa ca o sa fie binekiss O sa vina scoala si o sa iti intalnesti adevaratii prieteni.Trebuie sa ai incredere in tine si sa uiti de tristete.
Asa sunt unii ''prieteni''. Te lasa cand ai cea mai mare nevoie de ei. U trebuie sa iti vezi de treaba ta si sa nu mai fi suparata.Cauta prieteni care sa te inteleaga.Nu sa isi bata joc.sad
Sa nu uiti ca aici pe TPU si noi suntem prietenii tai si daca ai nevoie de ceva poti conta pe noiwinkingNu mai fi suparata te rog!kiss

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asa te vreauwinking Nu trebuie sa suferi pentru nimeni.Esti o fata inteligenta.Nu merita nimeni asa ceva din partea ta kissSa nu mai fi suparata.Ne ai pe noi big grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu uitam. kiss Suntem ca in familie aici pe TPU big grin

nony
| nony a răspuns:

Ai o gramada de timp pe TPU, si u inca nu ti-ai dat seama ca in ziua de azi nu mai sunt prieteni?
Cum ai lasat garda jos, te-a si ars.imi pare rau @Silviutza, ca eu asa te stiu. dar never ever sa nu mai crezi in pieteni.
Nu sta in casa. o sa le dai la pampalai aia o satisfactie si mai amre.Cu toate ca suferi iesi afara si arata-le ca nu poate sa de afecteze cu nimic, arata-le ca de fapt ei sunt cei care te-au pierdut pe tine.nu tu pe ei. Fa-i sa se simta ca niste jeguri de oameni, exact cum sunt.
Hai ca-ti dau un pupi dulce :*. ti-a mai trecut?batting eyelashes

| hândel a răspuns:

Viata e un lung sir de dezamagiri. Cu cat te obisnuiesti mai repede cu ele, cu atat vei trece mai usor peste. Fruntea sus, sub umbrela sa nu te bronzezi laughing Nu lasa pe nimeni si nimic sa te-ntristeze, nu rezolvi nimic de stai in casa cu vremea asta frumoasa pe plaja si turistii, turistele astea frumoase. big grin

| Ralux a răspuns:

Imi pare rau sad... dar de ce te simti asa de trista? Nu merita pentru niste oameni care ti-au facut asa ceva.
Familia si prietenii adevarati te sustin si noi, cei de pe TPU de asemenea suntem alaturi de tine si te sustinem.Acum o sa iti fie mult mai bine fara ei si nu te vor mai face sa te simti prost.
In viata trecem peste asemenea incercari si asa vine si experienta.
In nici un caz sa le faci pe plac si sa nu mai iesi si sa aiba ei satisfactia ca te-au distrus.Esti mai puternica de atathappy. Oricum nu este chiar asa grav.Treci tu peste asta. Cel mai important acum este sa te simti bine si sa uiti de asta.Iesi cat mai des prin parcuri, cafenele, la o pizza, la cinema.Relaxeaza-te si fa ce iti place.Asa o sa iesi mult mai usor din starea de acum. Daca stai inchisa in casa o sa te gandesti la asta si nici nu te oxigenezi cum trebuie, mai ales acum ca este vara si caldura asta.Nu iesi intre orele 11-16. Dar depinde in ce zona stai.
Dar de ce nu te poti intalni cu prietenii tai adevarati pana nu incepe scoala? Astept raspuns pe privat :*.

Succes! Xoxo!

| EUSIATIT a răspuns:

Offffffff draga mea imi pare rau dar nu te pot ajuta decit cu un sfat s altii minte de acum nu mai avea incredere in...prieteni pentru ca exista un proverb Fereste ma doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc eu '' numai familia tie si prieten si nu uita ca in viata vei mai intilni astfel de oameni fii tare si nu mai face greseli /...sunt doar amici si atit nu mai avea incredere si nu ti mqai spune toate secretele lumea e parsiva scuze dar asta e adevaru. treci peste asta si mergi inainte viata e frumoasa si nu e bine sa fii trista ok? sa ai parte numai de bine de acum inainte pa

| sorin a răspuns:

Trebuia sa se intample asta, asa e pana iti selectezi prieteni cu care treci prin viata, timpul trece prieteni raman.

| Nimeni a răspuns:

Dar nu trebuie sa te marginalizezi din cauza unor oameni care nu stiu sa pretuiasca pe cineva...ar trebui sa iesi si sa-ti faci noi prieteni...macar sa ai cu cine sa te distrezi, ca prieteni adevarati cam rar.succes:*

| unbaiat a răspuns:

Poti incerca sa-ti scrii corect nickname-ul... te va inveseli happy
„nu-STII-cine-sunt"

| unbaiat a răspuns:

Nu ti-am spus-o cu rautate plus ca te-ai mai si inveselit nu? laughing

| supradoza_de _vyse a răspuns:

Stai linistita o sa treaca si asta.Fiecare trece printr-un moment ca asta uneori. Dumnezeu vede oamenii buni si ii rasplateste.Ai toata viata inainte sa te bucuri de ea. sper ca te-am ajutat.

| scootsie a răspuns:

Bucura-te ca ai scapat de astfel de "prieteni"...Nu au trecut testul prieteniei si nu te merita! Vei avea prieteni adevarati, care vor sti sa fie alaturi de tine la necazuri ca si la bucurii...Nu te intrista si iesi din casa sa-ti faci prieteni adevarati... Bucurate de natura si tot ce te inconjoara... Un prieten adevarat gasesti doar in Dumnezeu, asa ca incearca sa-L cunosti mai bine citind Biblia.Capul sus!

| tila a răspuns:

Nu trebuie sa fii atat de suparata... prieteni buni o sa-ti faci stai linistita:*

| elenacata a răspuns:

E mai bine ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu...trebuie sa te distrezi cu prietenii adevarati.Nu lasa ca acest eveniment sa afecteze...Viata merita traita asa cum e...trebuie tratata ca atare. esti tanara., frumoasa., desteapta. asa ca nu ai de ca sa fii trista

| noname_3387 a răspuns:

Eu una.nu cred in prieteni.nu exista prietenie adevarata.sau cel putin nu fata-fata. unde sunt fete. e si barfa! clar! Am treqt si eu kmm d vreo 4 ori prin situatia asta.si abia acum am scapat.aa.si.vezi sa nu t imprietenesti q colegele de clasa.aici e mare invidie.cred ca stii l ce mha refertongue.Si,app.nu trebuie sa te incui in casa pentru ei! Daca ti-au facut ceva rau.ins k trebuie sa-i uiti.sau.depinde cat d grav a fost.Inceark si tu sa iesi q altcnva.macar q o sg prietena...my veche.sau.eu stiuthinking In fine...
hai. pup:* si ai grija

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faptul ca esti prea buna intotdeauna in orice situatia lumea te ia gen fraiera. prietenii tai s`au dovedit a fi asa adica. s`au schimbat pentru ca tu. faceai chestii care lea provocat senzatia gen" pot sa fac orice pot sa profit" incearca pe viitor sa-ti creezi doar un anumit grupulet de prieteni adevarati cu care poti intr-adevar sa te manifesti asa cum esti, sau daca vrei ca relatia ta cu prietenii tai cu care te-ai certat sa fie bine. vorbeste pur si simplu cu ei si spune-le ca de multe ori m`ati considerat mult prea buna. bla blawinking e simplu. daca o sa se dovedeasca a fi prieteni adevarati o sa te asculte si o sa revina totul la normalhappy