| maryusmarius a întrebat:

Sunt un băiat cuminte, retras si nu stiu de ce toate fetele ma ignora, imi dau block pe Facebook fara motivm nu stiu cu ce am gresit si de ce vor sa ma caracterizeze fara motiv.

29 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fetelor nu le prea plac băieții retrași, poate în realitate dar pe Facebook slabe șanse să atragi vreuneia atenția.

| maryusmarius explică (pentru Adry05):

Asta e rautatea lor nici Dumnezeu nu o poate schimba pana nu imi straluceste portofelul cu bani multi in buzunar si pana nu am BMW cel mai scump nu am nici o sansa sa agat nimic

| Adry05 a răspuns (pentru maryusmarius):

Cu așa gândire nici nu mă miră că te ocolesc toate.
Atunci dacă numa la asta ne uităm, cum îți explici cuplurile unde băiatu n-are mașină și nu e nici un mare bogătan, huh?
Să te anunț că eu am fost cu al meu dinainte să-și ia mașină și la prima întâlnire nici nu mi-a plătit? Și ce să vezi, suntem împreună, dar da, numa după bani și mașini ne uităm laughing)

| maryusmarius explică (pentru Adry05):

Mda tu gandesti in felul tau eu in al meu fetele de varsta mea de 21 22 de ani vor baieti frumosi si bogati care sa aiba cascavalul mare dar nu ai cum sa intelegi nu esti in situatia mea sa te urasca toate fetele pentru ca nu ai bani ca sa le intreti

| Adry05 a răspuns (pentru maryusmarius):

Tu ești pe treaba ta? după tot ce am zis tu ai înțeles că-s băiat?! wtf?! Nici nu mă mir că te ocolesc alea din moment ce ele zic una tu înțelegi alta, nimeni nu vrea să fie cu cineva căruia trebuie să-i desenezi să înțealagă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De aceea te resping, fiindcă ești cuminte și retras.
Vai de cel ce nu-nțelege,
Șie-și este inamic,
Dacă crede că sub părul
Lung, se poate ascunde minte
Și așteaptă blând în umbră,
În postură de om cuminte,
Eva, să-i arunce mărul.

| AlleXuSS a răspuns (pentru sadrian46):

Foarte mult adevar in cuvintele tale! sunt si eu genul de om ca cel care a pus intrebarea dar dupa mai mult timp mi-am raspuns singur la intrebare de ce mi se intampla asta si am cam ajuns la ideea ta laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru AlleXuSS):

Eu știi cum am ajuns să găsesc răspunsul la Întrebare? M-au ajutat ele, prin refuzurile lor, La fiecare refuz învățam câte ceva. O dată îmi propusesem să fac curte unei fete care era la un ghișeu într-un centru comercial, un fel de mall de pe vremuri. Și de la intrarea în mall, până la ghișeul ei, erau 50 de metri. Mi-a trebuit o jumătate de oră să străbat această distanță, așa eram de căcăcios că eram băiatul cuminte a lui mama, unde-l pui acolo șade, poți să uzi și canapeua cu pipi, că mama nu se supără, numai cu nasul în carte. Apoi m-au refuzat vreo... multe la rând, ba că stai în chirie ( adică fomist) ba că ai niște mâini mari ca Bau Bau din desenele animate, ba că nu știi să te îmbraci elegant, ba că nu mergem în excursie, că dacă plouă ce ne facem, iubirea mea a început, acum un secol și ceva, și s-a terminat, fiindcă n-a plouat, până m-am săturat de fițe și fasoane.
Din acel moment, am schimbat modificarea și nu am mai acceptat să vorbim discuții de cabană din penurie de lipsă de subiecte și predicate. De acum era cam așa. Fato, vrei ceva sau numai te prefaci? Da sau nu? Dar nu mâine, amu! Dacă nu, next!

| AlleXuSS a răspuns (pentru sadrian46):

Foarte mult adevar! multe din ele acum nu le mai intereseaza sentimentele sau adevarul! multele din ele sunt doar in interes cum zic unii doar pentru "bani"unde e unu de 50+ani si are bani hop si fetele de 20 de ani! unde e unul de 50+ani si are un suflet curat dar fara bani acolo de ce nu este nici-o "interesata?" cam asta-i realitatea din ziua de azi!

| maryusmarius explică (pentru AlleXuSS):

Asa este dar sti proverbul acela ulciorul de prea multe ori la apa nu merge intr-o zi se va sparge

| maryusmarius explică (pentru sadrian46):

Adevarat dar acum felele nu se mai uite la tine ca ce bine arati acum se uita cat de mare e portofelul si ce BMV seria cat mai inalta in grad ai eu cred ca ele asa se inasc sa profite de om

| maryusmarius explică (pentru AlleXuSS):

Se numeste telepatie iti dau eu raspunsul?
Trebuie sa ai bani multi si BMW cel mai scump asa poti agata?

| maryusmarius explică (pentru sadrian46):

Ori cum am inteles raspunsul Nu am BMW si bani multi ca sa se uite la mine sunt multe blonde dar smechiere doar pe profit atat si nimic mai mult

| sadrian46 a răspuns (pentru maryusmarius):

BMW au poate 1% din băieți. Restul au sânge în vine și în instalație.

| sadrian46 a răspuns (pentru maryusmarius):

Da băiatu, da băiatu, așa e ele profitoare din naștere, vor bărbați cu bani, ca să aibă ce să dea de mîncare lq copiii pe care îi zămislesc. Dar, dar. Și fetele sărace, și băieții săraci ajung să se cupleze unii cu alții, nu dau vina pe fete, ca să găsească scuze pentru singurătatea lor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

E usor de povestit acum, dar cred ca esti de acord ca oricine trebuie sa treaca prin "n" refuzuri pentru a ajunge la stadiul ala optim de "vrei? nu, nici o suparare. next!"

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, ai dreptate. Cu ce putem sa te ajutam? happy

| maryusmarius explică (pentru DoarBogdan):

Am vrut sa primesc niste sfaturi cum sa agat o fata dar m-am prins ca fara bani multi si fara BMW nu am nici o sansa

| DoarBogdan a răspuns (pentru maryusmarius):

Da... daca vrei sa agati o prostitu.ata ai dreptate.
Nu ai cunoscut suficiente fete, te asigur.

| Frank51 a răspuns:

Asa e lumea, in viata o sa fi dezamagit constant, de aceea trebuie sa inveti sa ignori, si sa iubesti doar oamenii care te iubesc.

| OldSoul a răspuns:

Pai asta e problema ta.
Nu esti suficient de interesant pentru a atrage o fata, pentru a-i starni curiozitatea.

| Sofer a răspuns:

Trebuie sa ai poze care sa impresioneze. Îmbrăcat bine, o mașină acolo faina și sa vorbești mult și frumos în mesaje.

| maryusmarius explică (pentru Sofer):

Asa este dar e prea de tot ele mai mult acum mai nou iubiti lor nu mai munceste le pune pe ele sa fraiereasca baieti naivi pfff sunt patit o data?

| Donsavas a răspuns:

Fetele nu vor pe cineva de care trebuie să tragă. Vor pe cineva interesant, distractiv. Nu închis în el. Nu pe unu care isi numara toate lipsurile. Vor sa ai încrederea aia în tine fata de cine esti si de ce poti

Răspuns utilizator avertizat
| Kerre a răspuns:

De aceea si te resping, te-ai intrebat vreodata de ce fetelor le plac baietii mai rai, mai rebeli? Acest gen de oameni stiu sa se distreze, stiu sa traiasca fiecare moment din viata si nu acorda atentie lucrurilor minore. Fetele vor ceva special in viata lor, ce ar putea gasi interesant intr-un baiat cuminte, retras de societate si de toate lucrurile distractive?

| maryusmarius explică (pentru Kerre):

Da intr-un fel ai dreptate dar tocmai si eu ma distrez ies cu baieti la distractie petreceri ma du cu statia si cu boxele la ei si pana dimineata la 6 o facem lata

| DanTeSkies a răspuns:

Unele persoane o să te ignore indiferent de ce faci. Încearcă să găsesti o fată cu care esti compatibil.

| maryusmarius explică (pentru DanTeSkies):

Pai am incercat dar partea rea e ca nu vorbeste cu mine ca nu am BMW ce o fi vazut la o tigaie nu stiu?