| Ralucaaa6 a întrebat:

Suntem la acelasi liceu (eu a9a el a12a) si ne-am cunoscut pe facebook in vacanta. Cand a inceput scoala ne-am mai intalnit prin scoala, bla, bla. Am acceptat sa iesim intr-o seara(pentru prima oara) sa ne plimbam putin. Cand ne apropiam de casa mea ne-am oprit si am mai stat putin, timp in care el voia sa ma sarute. Nu l-am lasat, dar in schimb l-am pupat pe obraz la "despartire". Au mai trecut cateva saptamani si am iesit iar, de data asta pentru 10 minute (in fata blocului meu, cand nu erau parintii acasa). In seara aia ne-am sarutat de 2 sau 3 ori. Inca cateva zile, bla, bla (in timpul asta noi vorbeam, si ne-am spus doar ca ne placem, nu am vorbit despre o relatie). Ne-am intalnit mai devreme la scoala si am stat amandoi singuri in clasa lui. Ne-am sarutat, la un moment dat el m-a intins pe o banca si s-a pus peste mine, doar m-a sarutat, nimic altceva.
Am mai vorbit, la fel... ore in sir, zilnic. Iar intr-o seara m-a intrebat daca am baut (am fost la o petrecere) si cum nu il minteam i-am spus ca da, dar nu mult; cat poate sa bea o copila de 16 ani? Si cred ca s-a suparat pe mine; mi-a spus dupa un timp ca lucrurile s-au schimbat si apoi a iesit de pe mess. A doua zi l-am intrebat cum adica si mi-a spus ca nu o sa mai vorbim asa des, nu are timp de prostii ca peste putin timp are bacu si trebuie sa se pregateasca. Eu, am ramas masca si i-am spus ca trebuie sa isi traiasca prezentul, chiar daca viitorul e aproape, la care mi-a spus ca eu sunt prea mica sa il inteleg. Eu l-am intrebat, atunci sunt nimeni pentru tine? La care el mi-a spus ca s-a atasat de mine de la inceput, ca i-a pasat de mine si ca voia sa fim impreuna, dar nu pot sa ii castig increderea(eu plecam in week`end la tara la bunici, avand niste probleme familiale).Si apoi mi-a spus ca eu sunt prea populara si ca ies cu prea multa lume si ca nu stie ce se poate intampla. Eu voiam sa ii spun ceva dar am renuntat si mi-a spus ca pot sa imi iau tot de pe inima fata de el... atunci eu m-am deconectat si nu am mai intrat in seara aia. Si in liceu l-am mai vazut de 2 ori de atunci: odata cand o fata iesea de la baie si el s-a intors si a prins-o de mijloc, salutand-o iar cand m-a vazut a luat mana de pe ea si a mers cu mine pe hol pana la clasa lui intrebandu-ma unde merg(eram cu o colega), iar a doua oara pe o banca unde statea cu un baiat si o fata,nici nu ne-am salutat.
Nu stiu ce sa fac, eu chiar il plac si imi pasa de el, dar se pare ca lui nu.
Am nevoie de sfaturi, va rog sa ma criticati in limita bunului simt; in fond sunt o copila care s-a indragostit de sufletul unui... "bou" (cum au spus unii) fara sa imi pese de banii lui sau conditia fizica.

1 răspuns:
| username97 a răspuns:

Comportamentul lui a fost normal până când te-a întrebat dacă ai băut?! Poate căuta motive ca să se detaşeze de tine însă dacă, atunci când te vede se depărtează de celelalte fete, acestă concluzie cade. Nu prea înţeleg situaţia însă, dacă chiar îl placi, cea mai bună soluţie ar fi să îi spui asta în faţă şi să îl pui în situaţia să îţi răspundă (dacă vrea să mai aibă vreo legătură cu tine sau nu). Dacă o să refuze, să nu rămâi prea mult timp dezamăgită, pentru că nu e vina ta (tu ai spus ce aveai de spus, ai făcut ce ai simţit) şi mai găseşti alţi băieţi. Timpul va rezolva problema. Dacă îţi spune că vrea să întemeiaţi ceva, trebuie să discutaţi şi să rezolvaţi lucrurile care vă pun pe gânduri. Sper să îţi rezolvi cu bine problema şi că te-am ajutat!