| DaniliucC a întrebat:

Te-ai gândit vreodată să renunți la propria relație?

4 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

La relatia cu mine?

| Seba2013 a răspuns:

Dada si la casatorie sau relatii se RENUNTA. Noi nu suntem din lume....trebuie sa avem grija ca inima noastra sa nu se umple cu ingrijorarile lumii. Cine renunta nu are o inima impartita.

Aceasta maxima crestina trebuie sa se intipareasca in minte, pentru ca mintea gaseste alte ratiuni prin afara.
Cel care este casatorit sa fie ca su cum nu ar fi. Deci aceasta trebuie sa fie o regula, iar casatoria se aproba ca exceptie, nu ca regula. Trebuie sa existe tot timpul purificarea si apatheia ca sa avem in inima un loc liber pentru Dumnezeu.

| Fabianaa a răspuns:

Da, și am făcut-o deoarece tipul era un derbedeu

| Dekle a răspuns:

Daaa