| blablablaa a întrebat:

Teama de abordare pe strada. Mi-e teama sa vorbesc cu fete pe strada, parca mi-e frica de ceva. Cand sunt cu prietenii ei mereu se baga in seama cu fetele dar mie imi este teama, si parca rusine de ce ar putea sa zica ei. Am 21 de ani si stau foarte prost la acest capitol, adica nu am avut niciodata prietena, iar cu fetele vorbesc foarte rar. Ce sfaturi imi dati?

1 răspuns:
| Sfatuitoarea01 a răspuns:

Fii mai curajos si ai incredere in tine; iar despre abordarea fetelor pe strada, ca de exemplu sa strigi "pisi pisi" sau prosii din astea, nu iti recomand.
Daca vezi o fata draguta, intra in vorba cu ea, fara argourile si jargoanele din ziua de astazi. Fii deschis si amuzant, ii vei atrage atentia.
Multa bafta!