| Theo94 a întrebat:

Teroristi vs mafia care credeti ca ar castiga intr-o confruntare?

7 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Mafitotii n-au nici o sansa.
Mafia este o "familie" care se protejeaza, face bani, ofera protectie contra cost si asasineaza.
Teroristii au un scop mult mai maret.Majoritatea atacurilor sunt indreptate impotriva statului.Au armament puternic si pot provoca razboaie civile.
Nici un mafiot sanatos la cap nu s-ar pune cu un terorist. Poate sa ii cheme cat vrea pe ceilalti mafioti.Or sa moara toti impreuna intr-o explozie sau sub foc de mitraliera.
Mafiotii vor sa se ascunda, neaga existenta "familiilor" si isi sterg urmele dupa asasinate.
Teroristii vor sa fie cunoscuti.Sa se teama lumea de ei.Se duc in barlogul ursului si vor sa stie cine a fost ca sa li se faca pe plac.Ei n-au nimic cu oamenii "de rand".Nu fura de la ei, nu ii ucid doar ca asa vor.Isi obtin banii pentru ca sunt sustinuti de acei oameni, deoarece sunt de partea lor. Apar de obicei unde sunt revolte ca sa sustina oamenii prin actiuni violente indreptate impotriva inamicilor.
Spre deosebire de politie, teroristii n-ar cauta nu stiu ce dovezi pentru a ii pedepsi pe mafioti.I-ar ataca direct si violent.

| OnuOnulică a răspuns:

Teroristi.

| Grimmjow69 a răspuns:

Teroristii, sunt in stare sa se sinucida ca sa indeplineasca ce au inceput.

| Laura927 a răspuns:

Numai creier iti mai trebuiehappy

| CVane a răspuns:

Probabil Mafia, din cauza relatiilor, etc.Vezi ca era un serial parca Infruntarea gladiatorilor, acolo erau chestii de genu.

| lanadelsex a răspuns:

Teroristii ma, ca au si mai multe arme si sunt si mai psihopati.

| Cris233 a răspuns:

Posibil Mafia thinking