| anonim_4396 a întrebat:

Tipul pe care il simpatizez stie ca eu fumez, eu fiind nefumatoare. Iar acum el ma tot cheama "la o tigara". Daca il voi refuza in continuarea, probabil nu ma va mai chema si nu voi mai putea sa il vad. Ce ma sfatuiti sa fac sau sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| dodo1530 a răspuns:

Buna! Spune-i ca tu nu fumezi si, de ce nu, poti merge cu el, fara sa tragi si tu. Apoi, daca lucrurile au iesit bine il poti invita tu la cv de baut... Nu incerca sa fii cineva care nu esti, deoarece il poti pierde si crea o parere rea despre tine pe care sa o imprime si altora. Fii sincera, iar daca el te va refuza doar pentru ca tu nu fumezi, inseamna ca nu te merita si ca nu stie ce pierde big grin

3 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

De ce ai vrea sa pari ceva ce nu esti? Spune-i ca nu fumezi happy si ca ti-ar prinde mai bine o cafea/suc/ceai ce crezi tu. Invita-l tu in oras daca el nu e destul de barbat.

| T0T a răspuns:

Doamne, copii de toată jena. Vă dați ceea ce nu sunteți. E normal că mai vin unele momente în care te afunzi. Habar nu aveți cât de importantă e sinceritatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i adevărul.