| deadman a întrebat:

Toata lumea care ma aude cantand spune am am o voce foarte buna, dar daca ma inregistrez cu microfonul de la casti sau cu camera video a aparatului foto, se aude de parca as fi infundat, se aude aiurea. De ce?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intampla asa deoarece nu esti intr-un studio. Pe langa vocea ta, telefonul sau camera video inregistreaza si sunetele din jur. Daca vrei sa te auzi mai bine, pune un burete langa telefon (pe partea in care inregistreaza) si te vei avea o voce mult mai buna (de-aia au si microfoanele burete).

| dorin1995 a răspuns:

Deci 1 nu tiai configurat vocea si claritatea pe boxe si microfonul ai programe ca sa faci asta nu prea stiu deci nu e din vina vocei tale e de vina calculatorul ca nu sti tu sa ii reglezi vocea si eu am avut problema astawinking