| black292 a întrebat:

Totul incepe din liceu. clasa a X a. Colegii de clasa nu ii suport, profesorii nici atat, am incercat sa ma mut la alt liceu dar parintii nu au fost de acord. Nu prea ma inteleg bine nici cu ei. Prietena numai am de 2 ani jumatate, am fost prea dezamagit incat nu am putut trece peste si nici nu am uitat-o macar, nu pot nici macar sa mai vorbesc cu o fata deoarece dupa un simplu : " buna, ce faci? " ma pierd. Ma simt trist, singur, ultimul om, neiubit de nimeni.. oh go on. As vrea sa plec undeva departe sa numai stau in calea nimanui, sa nu aud de nimeni straight face. Intr-o alta tara. Sunt constient ca trebuie sa muncesc ca sa ma intretin, sunt pregatit pentru asta, cel putin stiu ca sunt singur si nu mai am batai de cap. Am zile in care nici macar nu ies din casa deoarece nu am cu cine, nu am nici un prieten. nici prietena, sunt singur. Nu gasesc nici un remediu sa ies din starea asta. trista, nu pot. Am sufletul impietrit de atatea dezamagiri... Ce as putea sa fac in cazul asta?....

Răspuns Câştigător
| TeckTonik997 a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie, doar ca eu m-am despartiti de prietena cu care am fost mult timp si care m-a lasat fara prieteni din geloziile ei stupide. Eu m-am apucat de sala, mi-am contactat fosti colegi cu care nu mai vorbisem de 3 ani si am mers acolo si mi-am revarsat toata ura, tristetea, durerea si ce mai vrei tu. In o saptamana atitudinea mea a fost deja alta, ma respect si ma iubesc pe mine insumi, am mai multa incredere in mine si asta se vede in relatiile cu ceilalti.winking Pe langa asta, si la sala se leaga destule prietenii... Eu iti recomand sa faci si tu acelasi lucru, mai ales ca nu ai prieteni cu care sa iesi si daca te alaturi unui grup iti va trebui mult timp sa te intregrezi cu adevarat si tu nu prea ai dispozitia sa faci asta din cate vad. Concluzia: descarca-ti niste melodii "agresive" (50, eminem sau rock), castile la maxim in urechi si trage de fiare.winking

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Baga frumos practicarea unui sport de performanta gen arte martiale, baschet sau alte astea. Nu fotbal. Si concentreaza-te pe invatatura.

Vor veni si restul. Intai ar trebui sa te regasesti pe tine si ceilalti te vor vedea altfel.

Nu te baga cu martorii lui ieho ca iti *** viitorul.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Arapan_Nick_1999 a răspuns:

Te inteleg, am avut si eu aceasta stare sa spunem asa de,, depresie'' ma simteam ca sunt o povara pentru altii si ce nu as face o fac gresit motiv pentru care des o primeam in cap, iar dorinta de a pleca undeva tot crestea si crestea prieteni tot nu prea aveam totusi am gasit informatie utila aici-->
http://www.jw.org/......-pe-tabla/