| Razvankuki10 a întrebat:

TPU am nevoie de ajutor va rog sad am o consola PS2 SCPH 30001 NTSC, am modat-o cu Free MCBoot 1.8 modarea este buna dar nu stiu de ce uneori imi face figuri consola si nu vrea sa citeasca jocurile piratate, de exemplu: azi am jucat Smackdown vs Raw 2011 si am inchis consola pentru vreo 1 ora, cand am vrut sa o deschid iar nu il citea, nu e prima oara kn patesc asa sad sau daca ii dau restart la fel, tot nu citeste, jocurile is facute de mine cu IMG BURN LA VITEZA 4x si folosesc DvD-uri Verbatim DVD-R, eu zica ca lentila nu e de vina pentru ca m-am jucat la consola sa zicem incarcat 10-12 ore de cand o am, si de aia ma intreb de ce imi face figuri la citirea dvdurilor piratate, cei drept la alea originale n-am probleme dar totusi de ce? Multumesc! Dau funda la cel care ma ajuta Stima! happy big grin

2 răspunsuri:
| HeleneKess a răspuns:

Nu cumva jocurile sunt pal? trebuie să fie ntsc

| Razvankuki10 explică:

Jocurile sunt NTSC... dar cel care mi-a modat a spus ca merge si PAL SI NTSC