| anonim_4396 a întrebat:

TpU! Am nevoie de putin ajutor.Voi ce faceti atunci cand simtiti ca nimeni nu va mai intelege? Cand sunteti tristi si nu mai aveti chef de nimeni si nimic?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt stări trecătoare. Fă-i lucruri care-ţi fac plăcere. De multe ori, sportul ajută în alungarea acestor începuturi de depresii. Sunt sigură că ai măcar o prietenă sau un prieten. Chiar dacă simţi că n-ai chef, ieşiţi amândoi şi distraţi-vă, râdeţi cât mai mult şi vei vedea că te vei simţi mai bine.

| mihaelaa18 a răspuns:

Ma refugiez in muzicahappy. Este singurul meu prieten care nu ma poate trada niciodata.Incerc sa fiu tare si sa depasesc aceasta pasa proasta din viata mea si sa merg mai departe chiar daca ma doare si numai am nici o puterehappy

| TheAce a răspuns:

Nu pot spune ca mi s-a intamplat vreodata asa ceva, totusi recomand un hobby care sa iti umple timpul intr-un mod constructiv. Recomand iesirie in oras cat de dese (ai sansa de a intalni in cluburi/cafenele/puburi/restaurante o groaza de oameni misto cu care poti rezona). Probabil ca daca as fi in locul tau as si alege sa scriu foarte mult folosindu-ma pe mine ca mijloc de inspiratie direct.

| mickidutza a răspuns:

Ma pun sa dorm, desenez, ma plimb singura, ascult muzica....imi gasesc altceva de lucru.

| CatalinaKaty a răspuns:

Prima oara imi pun capul in perna apoi tip cat pot de tare, apoi ascult muzica si ma calmez happy

| diverse a răspuns:

Eu iti recomand cel mai bine sa mergi la un psiholog si o sa te sfatueasca cel mai bine si o sati rezolve problema noi fiecare avem propriile metode si apropo nu ai de ce sa iti fie rusine sa mergi la psiholog pe dincolo ii ceva normal sper ca te-am ajutat

| OkAyAn a răspuns:

Ascult muzica(ca sa ma crelaxez) si incerc sa dorm!

| loveahhhh a răspuns:

Eu incerc sa ignor si sa spun ca asta e ca nu am ce face. Nimeni nu poate sa te inteleaga asa cum vrei tu... singuratatea e cea mai buna arma spre fericire, daca nu ai persoane pe langa tine nu are cine sa te supere si apoi sa trebuie sa vina altcineva sa te impace... Incerca sa intelegi ca mereu va fi asa oamenii sunt buni doar atunci cand vor.

| Tedy200013 a răspuns:

Eu una,apelez la oricine cred ca ma poate ajuta,iar daca totul e in zadar,ma gandesc mai bine la toate lucrurilr acestea,cum ar fica de ce nu am pe nimeni langa mine,de ce nu am niciun prieten sa ma inteleaga, si de ce parintii nu ma sprijina.
Dupa ce ma gandesc si gasesc un raspuns, incerc sa mai fac cum zic si parintii ca stiu ei ce zic. Iar dupa ce mi-am revenit, vb cu ei mai serios, sau incerc sa-mi gasesc un prieten care sa ma inteleaga si sa ma ajute.
Sper ca te-am ajutat.