| GirlyVlog a întrebat:

TPU, chiar am nevoie de un sfat! Am o prietena, nu Bff dar totusi destul de apropiata. Faza e ca stim fiecare de crushul celeilalte.....Si eu tocmai am aflat ca crushul ei are o relatie ( care inca nu a devenit publica) cu o alta fata.

Ideea e ca daca ea ar afla ca crushul meu place pe cineva, sau s-a cuplat cu cineva chiar as vrea sa fiu prima persoana careia ii spune dupa ce afla.

Totusi, nu vreau sa se simta descurajata si ma simt prost sa fiu eu cea care ii spune...

Ce credeti ca e mai bine sa fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i adevarul!

| Andreeush a răspuns:

Spune-i adevarul, daca acel baiat are o relatie cu alta fata nu e bine ca prietena ta sa isi faca iluzii false.
Nu e singura persoana careia ii place de cineva cu care nu poate fi.
Pana la urma o sa il uite, o sa isi gaseasca pe altcineva.

| Geici7474 a răspuns:

Daca tii cu adevarat la ea, ii spui adevarul.