| UserDeTpu a întrebat:

TPU! De ceva timp imi place de o fata din liceu, clasica poveste! As avea nevoie de ajutor pentru a baga-o in seama si sa nu par penibil. Eu, la fel ca si ea suntem in clasa a 9-a, clase diferite. Nu ca ar conta asta, dar vreau neaparat o metoda prin care m-as putea baga in seama cu ea, chiar si in chat pe Facebook. Ideea e ca daca incep o conversatie cu ea, restul vine de la sine, presupun. Adica am mai avut 2 iubite pana acum, si treaba e ca ele m-au cam agatat pe mine, adica eu n-am facut mai nimic, si acum as vrea sa stiu ce sa fac pentru a o intampina...si nu-mi spuneti sa-i dau mesaj cu: "Buna, ce faci?" e prea ieftina treaba asta, si mi se pare de rahat. Ma rog, dau funda!

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

" - Buna, am observat ca te uiti la fundul meu de cate ori trec pe langa tine (incearca sa pari revoltat).Ar trebui macar sa ma scoti la un suc inainte de a ma dezbraca din priviri (zambeste, nu fi clown)"

Ea iti va raspunde "bla, bla, bla" apoi prezinta`te si continua discutia in functie de ce iti zice. Lasa facebookul pentru ca iti topeste abilitatile sociale si pierzi timp.

2 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Intreab-o dacă vrea să ieșiți la o pizza sau spune-i ce simți pentru ea.Tu trebuie să faci primul pas ca ești băiat.

| gazza01 a răspuns:

Clasicul cliseu: imprieteneste-te cu prietena ei si dupa cand sunt amandoua, faceti cunostiinta, cere-i Facebook-ul si scrie-i acolo!