| nonstop a întrebat:

TPU, help! Cand ma enervez rau de tot imi vine sa plang, nu ca doar imi vine ci si plang in adevaratul sens al cuvantului. Va dati seama ca nu e chiar ok si lumea uneori si rade pe tema asta. Cum sa imi controlez lacrimile cand ma supar?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să analizezi nivelul dtale de reacție. Ce anume te supără? Te supără lucrurile grave., sau îți sare țandăra din nimic.

| Catrice a răspuns:

Sa nu te mai enervezi.

| Andreeush a răspuns:

Nu te mai enerva.

| Dana2103 a răspuns:

Poate ai nevroza. Exista medicamente pentru controlul emotiilor. Alea sunt antidepresivele sau anxioliticele

| NarcisIfrim a răspuns:

Totul pleca de la creier.Tu trebuie sa te educi, sa iti impui zilnic sa nu mai plangi.
Vorbeste cu tine te va ajuta enorm sa nu mai plangi.Foloses-te oglinda si vorbeste mult timp cu tine.Impune creierului tau sa nu mai planga.

| FDJYHRF a răspuns:

Si eu pațesc acelasi lucru ma enervez din nimic plang si uneori sparg tot ce imi pica in mana. Când simți ca te enervezi sau ceva de genu inspira adanc de 3 ori, pe mine ma ajuta mult